SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NGI wspiera rozwój edukacji interaktywnej

Agencja interaktywna Next Generation Interactive przygotowała dla WSiP oprogramowanie służące do prowadzenia interaktywnych lekcji.

- Oprogramowanie można stosować w tradycyjnie zorganizowanej klasie, wykorzystując projektor multimedialny bądź tablicę interaktywną. Tablice współpracują bezprzewodowo z komputerem i projektorem multimedialnym. Pozwalają one na wyświetlanie filmów, animacji, wykresów, muzyki i głosu lektora. Podczas lekcji, uczniowie mają możliwość obejrzenia animacji przedstawiających np.: funkcjonowanie krwioobiegu człowieka, powstawanie wiatru halnego, czy wysłuchanie standardów muzyki poważnej. Tablica pełni rolę dużego monitora, który reaguje na dotyk specjalnego pióra wykorzystywanego także jako kursor i pisak do robienia notatek na tablicy.Zazdroszczę uczniom tego, że mogą się uczyć przy pomocy takiego narzędzia. Wszystko wskazuje na to, że przy tak dynamicznym rozwoju technologii już wkrótce interaktywne tablice zastąpią tradycyjne tablice szkolne, a kredę będziemy mogli oglądać jedynie w muzeum. Dużym plusem oprogramowania jest możliwość jego wykorzystania do przeprowadzania prezentacji także na zwykłym komputerze czy rzutniku  - mówi Grzegorz Krzemień, production manager z agencji NGI.

          

W tej chwili dostępne jest oprogramowanie do nauczania następujących przedmiotów: szkoła podstawowa - język polski, muzyka, przyroda; gimnazjum - biologia, geografia; szkoły ponadgimnazjalne - biologia, wiedza o społeczeństwie, przedsiębiorczość, przysposobienie obronne, historia. Do tej pory agencja NGI przygotowała 500 interaktywnych  plansz do wymienionych przedmiotów.  Nauczyciel stosujący plansze może odwołać się do komentarzy lektorskich, może zakrywać i odkrywać dowolne fragmenty planszy, wywoływać przed całą klasą potrzebne animacje, może posłużyć się modułem testowym.

Oprogramowanie plansz, połączone z oprogramowaniem tablic interaktywnych stwarza dodatkowe możliwości: zapisywanie uwag na tablicy i zapamiętywanie ich w pamięci komputera, przeprowadzanie powtórek, interaktywne odpytywanie uczniów, powiększanie fragmentów, tworzenie sekwencji ilustracji potrzebnych do przeprowadzenia lekcji według własnego scenariusza. Wersja demonstracyjna znajduje się na stronie: http://www.ngi.pl/dl/plansze_demo.exe

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NGI wspiera rozwój edukacji interaktywnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl