SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Nie bądź kozak, pęseta albo kontakt z lekarzem” w kampanii Głównego Inspektoratu Sanitarnego nt. kleszczy (wideo)

Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi kampanię informującą, co robić w przypadku ugryzienia przez kleszcza. Akcję, realizowaną głównie w internecie, przygotowała agencja Task Force Consulting wspólnie z raperem Te-Trisem oraz rysowniczką Martyną Adamską.

Article

Kampania jest oparta na 60-sekundowym klipie w zabawny, prosty sposób wyjaśniającym, jak należy postępować w przypadku ukąszenia przez kleszcza. Spot, wykonany techniką sketchnotingową, jest oparty na animacjach Martyny Adamskiej i muzyce Te-Trisa.

- Co roku przed sezonem letnim informujemy o zagrożeniach związanych z ugryzieniem przez kleszcza, o profilaktyce i sposobie postępowania po ugryzieniu. Jednak w internecie pojawiają się często dyskusje, jak  należy postępować w wyniku ukąszenia przez tego pajęczaka. Choć wiele treści merytorycznych (wiedza medyczna, informacje od specjalistów) wyraźnie informuje  o tym, że nie należy „niczym spryskiwać ani smarować” miejsca ukąszenia przed pozbyciem się kleszcza, to bardzo dużo osób nie tylko tak postępuje, ale też rekomenduje innym ten sposób działania. Celem kampanii jest więc informowanie, jak postępować w przypadku ukąszenia oraz uświadomienie, jakie są z tym związane zagrożenia i niebezpieczeństwa, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować krótki filmik instruktażowy - tłumaczy Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny.

>>> Oglądaj najciekawsze spoty reklamowe na tv.wirtualnemedia.pl

 

Za produkcję klipu i działania media relations odpowiada agencja Task Force Consulting.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Nie bądź kozak, pęseta albo kontakt z lekarzem” w kampanii Głównego Inspektoratu Sanitarnego nt. kleszczy (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wincey & wincey
P.aństwowa I.nspekcja S.anitarna
8 9
odpowiedź
User
KacasPiesel
Nareszcie nauczyli się robić dobre spoty
8 9
odpowiedź
User
milk
Ni to ni sio. Zupełnie bez sensu. Od strony graficznej również kiepski. Już lepszy byłby filmik pokazujący jak prawidłowo wyciągnąć kleszcza.
8 8
odpowiedź