SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nie będzie RMF City FM. Radiofonia może stracić koncesję

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zgodziła się na zmianę nazwy studenckiej Radiofonii na RMF City FM i wszczęła postępowanie o uchylenie koncesji dla krakowskiej stacji.

Article

Nadawcą studenckiej rozgłośni jest Fundacja Krakowskiego Akademickiego Radia Żak. Na początku lipca ub.r. należąca do Grupy RMF spółka Multimedia została partnerem strategicznym Fundacji i miała ją wesprzeć finansowo przy produkcji audycji (więcej na ten temat).

Współpraca została nawiązana po tym jak radio zawiesiło nadawanie pod koniec maja ub.r. Rektorzy krakowskich szkół wyższych finansujących rozgłośnię uznali bowiem, że koszty jej funkcjonowania są zbyt wysokie. Wówczas poprzedni zespół Radiofonii zdecydował się założyć internetową stację o takiej samej nazwie (dowiedz się więcej).

Natomiast należącą do Fundacji Krakowskiego Akademickiego Radia Żak rozgłośnia wznowiła działalność w lipcu. We wrześniu ub.r. Fundacja złożyła wniosek do KRRiT o zmianę nazwy stacji na RMF City FM i rozpoczęła prace nad nową ramówką.

Krajowa Rada nie wyraziła jednak zgody na zmianę nazwy stacji i wszczęła właśnie postępowanie o uchylenie koncesji dla Radiofonii. Powołała się przy tym na artykuły z ustawy radiofonii i telewizji, mówiące o rażącym naruszeniu warunków zapisanych w koncesji lub ustawie oraz o przejęciu kontroli nad nadawcą przez inną osobę.

- Monitoring audycji prowadzony był w dniach 4-10 listopada 2013 r. i wykazał że nadawca w sposób rażący narusza zapisy koncesyjne - mówi nam Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRiT.

- Nie mam pojęcia dlaczego Rada podjęła taką decyzję i dlaczego nie zgodziła się na zmianę nazwy - ucina Andrzej Mielimonka, prezes Multimediów. Dalej sprawy nie komentuje. Pierwszy o decyzji KRRiT napisał Presserwis.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nie będzie RMF City FM. Radiofonia może stracić koncesję

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
BRAWOOOOOOOOOOOOOOOO KRAJOWA RADO, NARESZCIE JAKAŚ MĄDRA DECYZJA. STOP SIECIÓWKOM, KTÓRE ZNISZCZYŁY POLSKĄ RADIOFONIĘ. OBY TAK DALEJ!!!!!!!!!!!!
31 19
odpowiedź
User
dsdsd
super!
24 17
odpowiedź
User
099max
Kiedy taka decyzja droga KRRiT w stosunku miłującego boga radyjka z Torunia nie jakiego ojca dyrektorka. Ta stacja to sam miód na uszy i dobre samopoczucie!!?? Czekam Dworak!
13 22
odpowiedź
User
Dr.Radio
Żal na to wszystko patrzeć ... City ... nazwa od czapy i dobrze, iż RMF nie dostał tej częstotliwości ... Mogli zaangażować się w stację w roku 2002 jak była zmieniana nazwa i struktura zarządzania (AGH na rzecz Fundacji), ale jak wszyscy wiedzą RMF postawił w tych latach na Blue FM młodzieżową stację, która straciła w dziwnych okolicznościach koncesje na rzecz Eski Kraków... potem była inwestycja w Radio Region, która stała się zaczątkiem RMF Maxxx. Konkludując winę za obecną sytuację ponosi Fundacja Krakowskiego Akademickiego Radia Żak niemoc tych ludzi, którzy wspólnymi siłami nie potrafili wysupłać trochę grosza ... gdyż interesy były jak zwykle rozbieżne ...
18 12
odpowiedź
User
a1
Jak dla mnie mogliby zabrać koncesję dla: RMF, ZET, PR1234 i Regionalne. A dlaczego? A dlatego, że w nich co godzinę Indoktrynacja, w reszcie czasu wycie kocic, nazywane muzyką oraz w międzyczasie i na okrągło reklamowe pranie mózgu. Naprawdę dziwię się, kto tego jeszcze słucha?
12 14
odpowiedź