SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie będzie spotkania Jana Pospieszalskiego z prezesem TVP

Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun nie spotka się z Janem Pospieszalskim i Pawłem Nowackim, autorami emitowanego w TVP Info programu „Bliżej” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarze żądają wycofania przeprosin, które w maju pojawiły się w „Wiadomościach".

Juliusz Braun, fot. TVPArticle

Wczoraj informowaliśmy, że Pospieszalski i Nowacki są zaskoczeni nowymi zapisami, jakie pojawiły się w przedłużonej umowie na emisję programu „Bliżej” w TVP Info. Telewizja Publiczna zagwarantowała sobie w niej nadzór nad programem, który „w większy niż dotychczas stopniu” chroni interesy TVP (więcej na ten temat).

Autorzy „Jan Pospieszalski. Bliżej” twierdzą, że nie znali dotychczas nowych zapisów umowy, ponieważ ta miała im zostać przedstawiona dopiero w tym tygodniu. Dodają, że od dwóch miesięcy bezskutecznie starają się o spotkanie z prezesem TVP Juliuszem Braunem, aby wyjaśnił publikację przeprosin „za rzekome naruszenie standardów dziennikarskich w programie”. Chodzi o sondę, w której widzów zapytano: „czy zagłosujesz na kandydata popieranego przez WSI?”, co zostało odebrane jako krytyka Bronisława Komorowskiego. Decyzją zarządu program został wtedy zawieszony, a kilka dni później prowadzący „Wiadomości” odczytał przeprosiny.

- Dotąd bez odpowiedzi pozostają także pisma kierowane pod jego adresem z naszymi protestami. Wszystkie te praktyki publicznego nadawcy budzą nasze najwyższe zdziwienie i zaniepokojenie - tłumaczyli portalowi Wirtualnemedia.pl Pospieszalski i Nowacki (więcej na ten temat).

Telewizja Polska nie będzie komentować oświadczenia autorów programu „Jan Pospieszalski. Bliżej”. - Umowa była uzgadniana zgodnie z przyjętymi procedurami. Prezes Juliusz Braun nie planuje spotkania z panem Janem Pospieszalskim - informuje portal Wirtualnemedia.pl w przesłanym oświadczeniu TVP.

Publiczny nadawca nie zdradza szczegółów dotyczących zapisów w umowie z twórcami „Bliżej”. Poprzednia umowa nie obejmowała sondy, a treść pytania nie był elementem akceptowanego przez stację scenariusza odcinka.

Program „Jan Pospieszalski. Bliżej” powinien wrócić na antenę TVP Info już w drugiej połowie sierpnia.

Dołącz do dyskusji: Nie będzie spotkania Jana Pospieszalskiego z prezesem TVP

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nick
Myślę, że jan Pośpieszalski powinien obrazić się na telewizję publiczną i sprzedać swój hitowy program jednej ze stacji komercyjnych.

Nie od dzisiaj wiadomo, że ostrzą sobie one na Jana P. zęby, stawiając za cel ściągnięcie gwiazdy na swoją antenę.
odpowiedź
User
Ted
To typowe w dużych korporacjach, prezes nie spotyka się z nikim podwładnym, a do pracowników wysyła przydupników.
odpowiedź
User
Jasio
A po co ma się spotykać, skoro sam odchodzi z TVP?
odpowiedź