SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nie będzie zakazu dla reklamy Barnardo's (wideo)

Pomimo blisko 500 skarg brytyjska organizacja Advertising Standards Authority (ASA) nie wprowadziła zakazu dla reklamy organizacji charytatywnej Barnardo's.

Widzowie skarżyli się na powtarzane w reklamie sceny z udziałem młodej dziewczyny, która napada na inną osobę, płacze w więziennej celi, jest bita przez ojca, ma problemy z nauką w szkole, a na końcu zażywa narkotyki - informuje serwis Brand Republic.

Jednak ASA uznała, że podniesione w spocie kwestie usprawiedliwiają wykorzystanie tego typu "szokujących" scen. Zajmująca się pomocą dzieciom organizacja Barnardo's podkreślała, że jej reklama pokazuje "błędne koło" nadużyć i przestępczości.
"Scena z udziałem przemocy, pomimo że szokująca do oglądania, pokazuje że przemoc jest zachowaniem nie do zaakceptowania i nie zachęca do niej, ani jej nie aprobuje. Uznaliśmy, że cel reklamy usprawiedliwia wykorzystanie takich mocnych obrazów" - oświadczył regulator odnotowując też, że spot nie jest emitowany przy popularnych wśród dzieci programów oraz że jest pokazywany po godzinie 21.

ASA zdecydowała się na przeprowadzenie dochodzenia w kwestii przygotowanej przez agencję Bartle Bogle Hegarty (BBH) reklamy po otrzymaniu na nią 477 skarg. Poinformowała też, że od tego czasu napłynęły do niej kolejne zażalenia widzów.

źródło: Brand Republic

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nie będzie zakazu dla reklamy Barnardo's (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl