SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Nie sam na SM" - rusza kampania edukacyjna na temat stwardnienia rozsianego

Ruszyła druga odsłona kampanii edukacyjnej "Nie sam na SM", koncentrująca się na potrzebie wsparcia pracodawców, jak i osób z SM w procesie zatrudnienia. Inicjatorem akcji jest firma Sanofi Genzyme.

Article

Kampania "Nie sam na SM" skierowana jest do nowo zdiagnozowanych osób oraz najbliższych z ich otoczenia, tj. rodziny, partnerów, przyjaciół, znajomych, jak również kolegów z pracy czy pracodawców.

Tegoroczna, druga odsłona akcji poświęcona jest aktywności zawodowej osób ze stwardnieniem rozsianym oraz sprawności poznawczej. Skupia się ona na zagadnieniach związanych z życiem zawodowym osób z SM oraz wyzwaniach z jakimi muszą oni mierzyć się na co dzień.

"Nie sam na SM"

Na potrzeby kampanii wspólnie zostaną opracowane praktyczne poradniki dla pracodawcy i pracownika oraz podejmowane będą dedykowane aktywności.

Osoby z SM będą mogły uczestniczyć w specjalnie opracowanych bezpłatnych warsztatach mających na celu wsparcie funkcji poznawczych, organizowanych w kilku miastach w Polsce przez lokalne oddziały PTSR oraz Stowarzyszenie SezaM. Uczestnicy poznają na nich ćwiczenia stymulujące pracę mózgu oraz budowanie rezerwy poznawczej.

Wspólnie z Fundacją SM-Walcz o siebie przygotowany zostanie cykl materiałów wideo z poradami ekspertów. Działania wzmocnią ilustracje autorstwa Marty Frej, pokazujące sytuacje z życia zawodowego osób z SM. Komunikację uzupełnią aktywności na Facebooku.

Działania w ramach projektu realizowane są przy wsparciu partnerów: Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego (PTSR), Fundacji SM-Walcz o siebie, Fundacji NeuroPozytywni i Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM SezaM oraz Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

Inicjatorem kampanii jest firma Sanofi Genzyme.

Czym jest SM?

Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą chorobą ośrodkowego układu nerwowego o podłożu autoimmunologicznym, dotykającą głównie ludzi młodych. U każdego chorego mogą pojawić się inne objawy, np. zaburzenia wzrokowe, niedowłady, zaburzenia równowagi i koordynacji ruchów, zaburzenia mowy, zmiany w odbiorze bodźców czuciowych czy zaburzenia funkcji poznawczych. W Polce ponad 43 tys. osób choruje na stwardnienie rozsiane (dane za NFZ).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Nie sam na SM" - rusza kampania edukacyjna na temat stwardnienia rozsianego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl