SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Bugała odchodzi z „Niedzieli”, wrocławskim oddziałem pokieruje ks. Łukasz Romańczuk

Ksiądz Łukasz Romańczuk został nowym redaktorem odpowiedzialnym za wrocławskie wydania tygodnika „Niedziela”. 1 lipca zastąpi na tym stanowisku Agnieszkę Bugałę, która zdecydowała się odejść z redakcji, po tym jak szefostwo usunęło jej rozmowę z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.

Ksiądz Łukasz RomańczukKsiądz Łukasz Romańczuk

Redakcja katolickiego tygodnika „Niedziela” pod koniec maja usunęła ze swojego portalu rozmowę z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim w kontekście filmu Tomasza i Marka Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Przeprowadziła ją Agnieszka Bugała. Dziennikarka - po wizycie w częstochowskiej redakcji i rozmowie z przełożonymi – postanowiła zrezygnować z pracy w „Niedzieli”. Tekst ostatecznie wrócił na stronę po protestach i wyrazach solidarności kilku wrocławskich redakcji.

Agnieszka Bugała związana była z tygodnikiem „Niedziela” od uruchomienia wrocławskiego oddziału w 2006 roku. Choć formalnie kończy pracę 30 czerwca, z redakcji odejdzie po ukończeniu numeru z 12 lipca, a od sierpnia - jak się dowiadujemy - ma podjąć pracę w mediach świeckich.

Jej następcą będzie ks. Łukasz Romańczuk. Nowy szef lokalnej redakcji (liczy ona w sumie trzy osoby) jest absolwentem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W seminarium prowadził kwartalnik „Vox Nostra”, publikuje w piśmie archidiecezji wrocławskiej „Nowe Życie”. Od 2019 roku pracuje jako wikary w parafii św. Jakuba Apostoła w Sobótce.

- Nie wiem jeszcze, czy będę łączył pracę w parafii z kierowaniem wrocławską „Niedzielą”, decyzję muszą podjąć przełożeni  – mówi ks. Łukasz Romańczuk portalowi Wirtualnemedia.pl. Podkreśla, że w nowej pracy chce mocno postawić na ewangelizację. - Media stwarzają doskonałe pole do ewangelizacji - przekonuje.

Tygodnik „Niedziela” ukazuje się w całym kraju, jest wydawany przez Archidiecezję Częstochowską. Redaktorem naczelnym od marca 2019 roku jest ks. Jarosław Grabowski, który zastąpił na stanowisku Lidię Dudkiewicz, która odeszła na emeryturę.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Bugała odchodzi z „Niedzieli”, wrocławskim oddziałem pokieruje ks. Łukasz Romańczuk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl