SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Niemcy zakazują sprzedaży smartwatchy dla dzieci

Niemiecki federalny urząd ds. telekomunikacji (BNetzA) zapowiedział wprowadzenie zakazu sprzedaży inteligentnych zegarków przeznaczonych dla dzieci. Krajowy regulator twierdzi, że urządzenia te mogą być wykorzystywane do szpiegowania.

Article

Według niemieckiego regulatora powodem wprowadzenia zakazu sprzedaży smartwatchy przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat są zabronione przez tamtejsze prawo rozwiązania stosowane w tych urządzeniach.

Najwięcej wątpliwości budzi możliwość podsłuchiwania przez rodziców za pośrednictwem zegarka odgłosów otoczenia i rozmów toczonych w sąsiedztwie dziecka. BNetzA podkreśla, że takie wykorzystanie smartwatcha czyni z niego urządzenie szpiegujące, bowiem podsłuchiwane osoby nie są tego świadome. Przykładem może być transmitowanie dźwięku z głosem nauczyciela prowadzącego lekcję.

Regulator zwraca też uwagę na fakt, że większość inteligentnych zegarków przeznaczonych dla najmłodszych jest słabo zabezpieczona i może zostać przejęta przez niepowołane osoby do celów sprzecznych z prawem.

BNetzA nie tylko zapowiada zakaz sprzedawania dziecięcych smartwatchy, ale apeluje także do rodziców by odebrali dzieciom posiadane przez nie urządzenia i wyłączyli je, a nawet zniszczyli.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niemcy zakazują sprzedaży smartwatchy dla dzieci

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
???
To jest akurat zaleta a nie wada
1 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing