SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niewyłączone mikrofony przeszkadzają 66 proc. uczestnikom spotkań online

Prawie połowa uczestników spotkań online uważa, że włączanie kamery podczas ich trwania to oznaka szacunku - wynika z badania ClickMeeting. Co piątego badanego rozprasza, gdy prowadzący spotkanie nie patrzy w kamerę.

Article

57 proc. badanych w ostatnim miesiącu ubrało się elegancko na spotkanie online, choć jednocześnie 53 proc. przyznaje, że brało udział w takim wydarzenie w dresie, a 21 proc. miało na sobie piżamę. Zaś aż 31 proc. uczestniczyło w spotkaniu będąc w łóżku.

66 proc. respondentów rozpraszało, gdy uczestnicy spotkania, którzy w danym momencie się nie wypowiadają, mają włączone mikrofony. 45 proc. przeszkadzało, gdy osoba udostępniająca ekran nie ma przygotowanych materiałów, a 23 proc. - gdy osoba prowadząca spotkanie nie patrzy w kamerę. 10 proc. badanych deklaruje, że nic nie jest w stanie ich rozproszyć.

Dla 48 proc. respondentów włączenie kamery podczas spotkania jest oznaką szacunku dla pozostałych uczestników. Blisko 30 proc. badanych rozprasza źle dobrane tło prowadzącego i pozostałych uczestników, a 12 proc. - ich ubiór.

ClickMeeting zauważa, że przenosimy formy znane z tradycyjnych spotkań na żywo do świata online. 79 proc. ankietowanych wita się z innymi mówiąc „cześć” czy „dzień dobry”, 12 proc. - pisze powitanie na czacie, a 5 proc. macha ręką do kamery. Blisko 4 proc. rezygnuje z jakiejkolwiek formy powitania. Słowami żegna się 79 proc. respondentów, 14 proc. - pisze pożegnanie na czacie, 9 proc. macha zaś ręką do kamery. Spotkania bez pożegnania opuszcza niecałe 3 proc. badanych.

Dla 87 proc. badanych ważne jest punktualne przybycie na spotkanie i pozostanie na nim do końca, zaś zdaniem 8 proc. ma to znaczenie tylko w przypadku prowadzącego.

Raport powstał na podstawie wyników ankiety internetowej. Próba wynosiła 405 osób.

ClickMeeting to polska firma, która powstała w 2011 roku i udostępnia aplikację na całym świecie w 7 wersjach językowych. Jej misją jest wsparcie komunikacji i nauki niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie ktoś się znajduje. Platforma do webinarów, czyli rodzaju seminarium prowadzonego za pośrednictwem internetu, działa w przeglądarce internetowej.

Dołącz do dyskusji: Niewyłączone mikrofony przeszkadzają 66 proc. uczestnikom spotkań online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl