SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niezalezna.pl, Pereira i Rachoń przepraszają za nieprawdziwe informacje o podpaleniu domu

Na portalu Niezalezna.pl pojawiły się przeprosiny skierowane do Kacpra Krajewskiego, syna kolegi byłego komendanta głównego policji, za szereg tekstów Samuela Pereiry i Michała Rachonia z lipca 2014 roku. W artykułach stwierdzono, że Kruszewski był związany z podpaleniem domu w Przytocznej.

Samuel PereiraArticle

W lipcu 2014 roku na Niezalezna.pl oraz w „Gazecie Polskiej Codziennie” zamieszczono serię artykułów Samuela Pereiry i Michała Rachonia opisujących m.in. podpalenie domu w miejscowości Przytoczna w województwie lubuskim. Dziennikarze napisali, że podpalony dom należał do konkubiny lokalnego biznesmana, a dwie godziny przed wybuchem pożaru kamery monitoringu zarejestrowały w pobliżu dwóch nastolatków, których kilka osób rozpoznało jako syna ówczesnego komendanta głównego policji Marka Działoszyńskiego i Kacpra Kruszewskiego, syna Krzysztofa Krajewskiego, dobrego znajomego Działoszyńskiego.

Według „GPC” obaj nastolatkowie nie zostali przesłuchani w ramach śledztwa, a na policjantów naciskano, żeby nie wnioskowali o aresztowanie Krzysztofa Krajewskiego. Po pierwszych tekstach Marek Działoszyński wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „treści zamieszczone w tekstach są oparte na nieprawdziwych informacjach i nie mają związku z rzeczywistością, a załączone zdjęcie nie przedstawia nikogo z mojej rodziny”.

W komunikacie zamieszczonym na stronie głównej Niezalezna.pl Pereira, Rachoń oraz wydawca i redaktor naczelny portalu przepraszają Kacpra Krajewskiego „za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i godności osobistej” z trzech tekstach z lipca 2014 roku.

- Oświadczamy, iż wszelkie zamieszczone w w/w artykułach sugestie dotyczące udziału Kacpra Krajewskiego w podpaleniu domu w Przytocznej są nieprawdziwe, w związku z czym wyrażamy ubolewanie, że artykuły tej treści ukazały się na łamach w/w portalu informacyjnego - dodają.

Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny Niezalezna.pl, nie odpowiedział na nasze pytania, jak długo będą emitowane te przeprosiny oraz czy zamieszczono je na podstawie wyroku sądowego czy ugody.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. portal Niezalezna.pl zanotował 792,1 tys. użytkowników, 11,32 mln odsłon oraz 20 minut i 5 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Dołącz do dyskusji: Niezalezna.pl, Pereira i Rachoń przepraszają za nieprawdziwe informacje o podpaleniu domu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hitroł
Oczywiście muszą cwaniakować jak na niezłomnych patriotów przystało. Oświadczenie widać sekundę po czym strona się podwija i trzeba przesunąć suwak do góry żeby je zobaczyć. Ale suweren lubi takich rezolutnych...
odpowiedź
User
Ava_Catts
Moja ostatnia wypłata wyniosła 32746 € Działając online. Jestem studentem na pełny etat i pracuję przez dwie godzinyy każdego dnia na moim laptopie. Czuję się tak dobrze, zarabiając tyle pieniędzy, kiedy inni ludzie muszą pracować za dużo mniej. Aby uzyskać stanowisko, przepisuję ci reakcję już teraz! Więc po prostu podążaj za tą stroną ...

.......... ❥❥❥ ❥❥ ❥❥❥ www.CashPay40.Com
odpowiedź
User
ksenofob
i jak tu nie być ksenofobem ...
odpowiedź