SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niezalezna.pl, Pereira i Rachoń przepraszają za nieprawdziwe informacje o podpaleniu domu

Na portalu Niezalezna.pl pojawiły się przeprosiny skierowane do Kacpra Krajewskiego, syna kolegi byłego komendanta głównego policji, za szereg tekstów Samuela Pereiry i Michała Rachonia z lipca 2014 roku. W artykułach stwierdzono, że Kruszewski był związany z podpaleniem domu w Przytocznej.

Samuel PereiraArticle

W lipcu 2014 roku na Niezalezna.pl oraz w „Gazecie Polskiej Codziennie” zamieszczono serię artykułów Samuela Pereiry i Michała Rachonia opisujących m.in. podpalenie domu w miejscowości Przytoczna w województwie lubuskim. Dziennikarze napisali, że podpalony dom należał do konkubiny lokalnego biznesmana, a dwie godziny przed wybuchem pożaru kamery monitoringu zarejestrowały w pobliżu dwóch nastolatków, których kilka osób rozpoznało jako syna ówczesnego komendanta głównego policji Marka Działoszyńskiego i Kacpra Kruszewskiego, syna Krzysztofa Krajewskiego, dobrego znajomego Działoszyńskiego.

Według „GPC” obaj nastolatkowie nie zostali przesłuchani w ramach śledztwa, a na policjantów naciskano, żeby nie wnioskowali o aresztowanie Krzysztofa Krajewskiego. Po pierwszych tekstach Marek Działoszyński wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „treści zamieszczone w tekstach są oparte na nieprawdziwych informacjach i nie mają związku z rzeczywistością, a załączone zdjęcie nie przedstawia nikogo z mojej rodziny”.

W komunikacie zamieszczonym na stronie głównej Niezalezna.pl Pereira, Rachoń oraz wydawca i redaktor naczelny portalu przepraszają Kacpra Krajewskiego „za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i godności osobistej” z trzech tekstach z lipca 2014 roku.

- Oświadczamy, iż wszelkie zamieszczone w w/w artykułach sugestie dotyczące udziału Kacpra Krajewskiego w podpaleniu domu w Przytocznej są nieprawdziwe, w związku z czym wyrażamy ubolewanie, że artykuły tej treści ukazały się na łamach w/w portalu informacyjnego - dodają.

Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny Niezalezna.pl, nie odpowiedział na nasze pytania, jak długo będą emitowane te przeprosiny oraz czy zamieszczono je na podstawie wyroku sądowego czy ugody.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. portal Niezalezna.pl zanotował 792,1 tys. użytkowników, 11,32 mln odsłon oraz 20 minut i 5 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niezalezna.pl, Pereira i Rachoń przepraszają za nieprawdziwe informacje o podpaleniu domu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hitroł
Oczywiście muszą cwaniakować jak na niezłomnych patriotów przystało. Oświadczenie widać sekundę po czym strona się podwija i trzeba przesunąć suwak do góry żeby je zobaczyć. Ale suweren lubi takich rezolutnych...
odpowiedź
User
ksenofob
i jak tu nie być ksenofobem ...
odpowiedź