SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twórca cmentarnego cyklu zwolniony z „Super Expressu”

Maciej Gąsiorowski, wydawca strony głównej Se.pl i twórca youtube'owego kanału „Niezapomniani. Cmentarne historie” rozstał się z redakcją „Super Expressu” (Grupa ZPR Media) – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl.

Maciej Gąsiorowski (fot. materiały prywatne)Maciej Gąsiorowski (fot. materiały prywatne)

Maciej Gąsiorowski z „Super Expressem” związany był od sześciu lat, w tym od pięciu jako wydawca strony głównej Se.pl. Pisał także artykuły, był dziennikarzem różnych działów, najpierw Wydarzeń, następnie Polityki, w końcu Rozrywki. 

Jest twórcą realizowanego od 2019 roku programu „Niezapomniani. Cmentarne historie”, który na YouTubie miał 129 tys. subskrybentów. 332 zamieszczone tam filmy miały łącznie niemal 47 mln wyświetleń. Profil kanału na Facebooku ma 18 tys. obserwujących.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Niespodziewanie rozwiązano ze mną umowę o pracę, podając zaskakujące dla mnie powody – mówi Gąsiorowski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Niestety przez taką formę zwolnienia nie dano mi się pożegnać z widzami programu, czego najbardziej mi szkoda. Czynię to zatem tą drogą. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się stworzyć własny kanał o tematyce cmentarnej – dodaje.

Gąsiorowski zanim trafił do „Super Expressu” przez ponad osiem lat związany był z „Faktem”, gdzie był dziennikarzem działu rozrywkowego oraz wydawcą portalu. Pracował także przy „Szymon Majewski Show”. Z zamiłowania jest varsavianistą oraz fanem teleturniejów, sam trzykrotnie brał udział w „Jeden z dziesięciu” oraz raz w „Va banque”.

Se.pl w marcu br. odwiedziło 10,3 mln użytkowników (34,71 proc. zasięgu), którzy spędzali tam przeciętnie 9 minut i 51 sekund (dane Mediapanel). 

W 2023 roku średnia sprzedaż wydania „Super Expressu” wyniosła 69 499 egz. (spadek o 13,59 proc. rok do roku).