SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

NIK: KRRiT dobrze gospodaruje budżetem państwa i stosuje się do zaleceń

- KRRiT zrealizowała wydatki z budżetu państwa zaplanowane na rok 2012 w sposób celowy i gospodarny - wynika z najnowszej analizy wykonania państwowego budżetu za 2012 rok, przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli.

NIK: KRRiT dobrze gospodaruje budżetem państwa i stosuje się do zaleceń

W ramach przeprowadzonej kontroli, Najwyższa Izba Kontroli przeanalizowała księgi rachunkowe KRRiT oraz sprawdziła, czy w sposób prawidłowy planowane i realizowane są wydatki budżetowe i dochody. W związku z pozytywną oceną pracy KRRiT, odstąpiono od formułowania zaleceń na ten rok.

Warto przypomnieć, że po kontroli za 2011 rok, NIK stwierdził m.in., że KRRiT zbyt często rozkładała na raty opłaty za udzielenie koncesji na nadawanie programów radiowych i telewizyjnych oraz ustalała zbyt długie terminy ich spłaty. Zdaniem NIK, rozkładanie opłat na raty z długoterminowym okresem spłaty powodowało odroczenie poboru dochodów budżetowych. Podczas kontroli za 2012 rok stwierdzono, że KRRiT wywiązała się z zalecenia ograniczenia rozkładania opłat na raty.

W tym momencie trwają „przepychanki” na temat rozpoczęcia kolejnej kontroli NIK - tym razem w sprawie procesu przyznawania przez KRRiT miejsc na multipleksach cyfrowych. Obawy co do rzetelności KRRiT ma fundacja Lux Veritatis (nadawca TV Trwam), której wniosek o udzielenie koncesji na MUX 1 został przez KRRiT odrzucony. Wnioski o kontrolę NIK w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji złożyli m.in. posłowie z PiS oraz Solidarnej Polski.

Politycy PiS żądają dodatkowo postawienia przed Trybunałem Konstytucyjnym wszystkich członków KRRiT (oprócz Jana Dworaka są to: Witold Graboś, Krzysztof Luft i Sławomir Rogowski), ponieważ - ich zdaniem - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dopuściła się podczas rozstrzygania pierwszego konkursu na MUX 1 nierównego traktowania kandydatów oraz złamała zasady konstytucji (więcej na ten temat).
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NIK: KRRiT dobrze gospodaruje budżetem państwa i stosuje się do zaleceń

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rycho
taa. a Sawicka i Kociolek sa niewinni :)
odpowiedź