SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

NIK pozytywnie o digitalizacji zbiorów Telewizji Polskiej

Najwyższa Izba Kontroli po przeprowadzonej kontroli uznała, że działalność Telewizji Polskiej w zakresie „Digitalizacji dóbr kultury w Polsce” jest prawidłowa.
 

fot. akpa Article

NIK kontrolował TVP na przełomie 2014 i 2015 roku. Sprawdzono zarówno zabezpieczenie zbiorów archiwalnych, prowadzenie działań digitalizacyjnych, technicznie wyposażenie, planowanie prac, zakres finansowania procesów oraz udostępnianie zasobów i upowszechnianie wiedzy na temat wagi procesów digitalizacji.

W wystąpieniu pokontrolnym Izba zwróciła uwagę na dobre efekty digitalizacji zasobów kultury, postępy w zakresie zdigitalizowanych dóbr kultury, prawidłowość sporządzania planów działalności bieżącej w sferze digitalizacji zbiorów i sporządzania sprawozdań, zaawansowanie budowy infrastruktury technicznej służącej do digitalizacji, przechowywania i zabezpieczania zasobów cyfrowych.Pozytywną ocenę zyskały też działania podejmowane przez TVP na rzecz upowszechniania i udostępniania posiadanych zbiorów cyfrowych a także współpraca nadawcy publicznego z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi.
Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP specjalizuje się w archiwizacji, digitalizacji i rewitalizacji audiowizualnego dziedzictwa kulturowego. Gromadzi i przechowuje produkcję telewizyjną i filmową od początku istnienia TVP. Obecnie znajduje się ona na 1,5 mln nośnikach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: NIK pozytywnie o digitalizacji zbiorów Telewizji Polskiej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Chętnie korzystałbym z zasobów archiwum TVP, gdyby były dostępne w internecie, nawet za opłatą.
9 8
odpowiedź