SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienia w Nike. To część wieloletniego planu cięć kosztów

Firma Nike, produkująca odzież i obuwie sportowe zwolniła część pracowników w swojej europejskiej centrali w Holandii. Działania te podejmowane są w ramach wieloletniego planu cięć kosztów.

Według osób zaznajomionych z tą sytuacją firma Nike zwolniła dotychczas ok. 2 proc. osób zatrudnionych na całym świecie w ramach redukcji kosztów o 2 mld dolarów. Około 750 pracowników zostało zwolnionych w globalnej centrali w Beaverton w stanie Oregon w USA. Converse, bostońska spółka zależna Nike, również zwolniła część personelu. 

Kampus Nike w Holandii – zlokalizowany w mieście Hilversum na obrzeżach Amsterdamu i znany wewnętrznie jako EHQ – zatrudnia ponad 2000 pracowników. Liczby zwolnionych tutaj nie podano.

Nike tnie koszty i zwalnia pracowników

Dyrektor naczelny John Donahoe poinformował w wewnętrznej notatce rozesłanej pracownikom w lutym, że planowane cięcia w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce będą miały miejsce w innym czasie niż te na rodzimym rynku. Redukcje personelu w Ameryce Północnej miały miejsce na początku tego roku w dwóch fazach, począwszy od lutego, ale zwolnienia w Europie miały miejsce dopiero niedawno ze względu na różnice w lokalnych przepisach prawa pracy. 

Nike nie podaje wyników finansowych oddzielnie dla rynku europejskiego. W ubiegłym roku Nike w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce przyniosło około 13,4 miliarda dolarów przychodów, co stanowi około 26 proc. globalnej sprzedaży.

Rzecznik Nike odniósł się do oświadczenia firmy wydanego w lutym: „Działania, które podejmujemy, pozwalają nam odpowiednio dobrać wielkość naszej organizacji, aby wykorzystać nasze największe możliwości rozwoju, ponieważ zainteresowanie sportem, zdrowiem i dobrym samopoczuciem nigdy nie było silniejsze".

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w Nike. To część wieloletniego planu cięć kosztów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl