SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nikon wprowadza SnapBridge, pozwoli na przenoszenie zdjęć do urządzeń przenośnych w czasie rzeczywistym

Koncern Nikon zapowiedział wprowadzenie we wszystkich swoich nowych aparatach platformy łączności SnapBridge. Dzięki niej możliwa jest komunikacja z innymi urządzeniami, płynne przesyłanie zdjęć i zdalne sterowanie funkcjami aparatu.

Article

W komunikacie Nikon podkreśla, że SnapBridge wykorzystuje do komunikacji pomiędzy aparatem a innymi urządzeniami (np. smartfonami czy tabletami) odmianę technologii Bluetooth o niskim poborze mocy. Dzięki temu urządzenia wymieniające informacje nie tracą wiele energii z baterii, a podczas komunikacji możliwe jest jednoczesne odbieranie e-maili czy surfowanie w internecie.

Według Nikona SnapBridge pozwala na nieprzerwane i natychmiastowe przesyłanie zdjęć z aparatu do urządzenia inteligentnego w tym samym momencie, w którym są one robione. Odbywa się to automatycznie, bez potrzeby aktywowania transferu zdjęć z aparatu. Przesłane w ten sposób fotografie mogą zostać natychmiast wykorzystane i umieszczone np. w serwisach społecznościowych.

- Obrazy często znajdują się w centrum komunikacji, zatem aparat również powinien zajmować ważną pozycję w tym wymiarze - podkreśla Tadashi Nakayama, wiceprezes Nikon Corporation. - Nasze innowacyjne rozwiązanie SnapBridge zapewnia łączność między aparatami Nikon a urządzeniami osobistymi, umożliwiając ich nieprzerwaną komunikację.

Do zastosowania platformy SnapBridge konieczne jest zainstalowanie w konkretnym urządzeniu specjalnej aplikacji dostępnej zarówno dla systemów iOS, jak i Android.

Dodatkowe funkcje oferowane przez SnapBridge to automatyczna synchronizacja danych o lokalizacji i czasie czy możliwość sterowania konkretnymi opcjami aparatu (zoom, spust migawki) w sposób zdalny, z poziomu smartfona lub tabletu.

Dołącz do dyskusji: Nikon wprowadza SnapBridge, pozwoli na przenoszenie zdjęć do urządzeń przenośnych w czasie rzeczywistym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl