SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niski poziom i transmisje w TV zniechęcają kibiców piłkarskich do chodzenia na mecze

Kibice piłkarscy nie chodzą na mecze Ekstraklasy i I ligi przede wszystkim z uwagi na ich zbyt niski poziom sportowy - wynika z badania Pentagon Research.

fot. materiały prasowe SonyArticle

Spośród powodów absencji na meczach polskich rozgrywek ligowych wyróżnić można pięć szczególnie często wskazywanych przez kibiców piłkarskich uczestniczących w badaniu.

W przekonaniu znacznej części fanów futbolu, spotkania te nie są atrakcyjne ze względu na zbyt niski poziom sportowy: za istotny powód uznało to 27,1 proc. kibiców, którzy w okresie roku poprzedzającego badanie ani razu nie poszli na mecz polskiej Ekstraklasy lub I ligi.

Drugą najpopularniejszą odpowiedź - "Oglądanie meczów w telewizji wystarcza mi jako kibicowi" - zaznaczyło 23,2 proc. osób biorących udział w badaniu.

Kolejne 22,7 proc. uczestników badania zainteresowanych piłką nożną nie było przez 12 miesięcy na meczu Ekstraklasy ani I ligi ze względu na wysokie ich zdaniem ceny biletów. Niemal tyle samo (21,7 proc.) stwierdziło, że przyczyną niechodzenia na mecze jest fakt, iż stadion ich ulubionej drużyny znajduje się zbyt daleko od miejsca ich zamieszkania.

Z kolei 20,2 proc. respondentów bałoby się na stadionie o bezpieczeństwo swoje lub osób im towarzyszących.

Badanie zostało zrealizowane przez Pentagon Research w dniach 30 maja – 9 czerwca 2014 r. na próbie 1511 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online. Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku i płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-59 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niski poziom i transmisje w TV zniechęcają kibiców piłkarskich do chodzenia na mecze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl