SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokaut wyda 26 mln zł na zakup i rozwój oprogramowania, dalej chce kupić Opineo.pl i Skąpiec.pl

Nokaut jest gotowy, aby wznowić rozmowy z Opineo.pl oraz Skąpiec.pl w sprawie przejęcia i planuje emisję akcji, która posłuży sfinansowaniu tych transakcji, poinformował prezes spółki Wojciech Czernecki.

Nokaut wyda 26 mln zł na zakup i rozwój oprogramowania, dalej chce kupić Opineo.pl i Skąpiec.pl

"Formalnie opcje przejęcia wygasły, ale we wtorek otrzymaliśmy od obu tych firm oświadczenia, w których podtrzymują one zainteresowanie transakcją przejęcia. Liczymy na to, że dojdziemy do porozumienia" - powiedział Czernecki po środowej uroczystości debiutu na warszawskiej giełdzie.

Wartość pierwotnej oferty publicznej (IPO) Grupy Nokaut wyniosła ponad 31 mln zł, z czego 20 mln zł przypadło na akcje nowej emisji.

Nokaut wznowił ofertę publiczna w lutym tego roku po tym jak zawiesił ten proces w grudniu ub. roku. Spółka podawała, że najważniejszym celem emisyjnym ma być sfinansowanie przejęcia serwisów internetowych Skąpiec.pl oraz Opineo.pl, na co zamierzała przeznaczyć 10-12 mln zł. Plan zakładał także emisję nowych akcji serii D dla właścicieli tych serwisów (w cenie takiej samej, jak w ofercie publicznej akcji serii C). Łączna wartość transakcji przejęcia Skąpca została określona na ok. 27,5-29,5 mln zł, a Opineo - 6-7 mln zł.

Nokaut zamierza wydać też 18-26 mln zł na zakup i rozwój oprogramowania, 4-7 mln zł na ekspansję rynkową oraz 1-2 mln zł na inne wydatki.

"Nasze cele emisyjne nie uległy zmianie. Podtrzymujemy zainteresowanie przeprowadzeniem transakcji, ale musimy określić ich warunki na nowo. Kolejna emisja akcji posłużyłaby właśnie ich sfinansowaniu" - powiedział prezes. Dodał, że najprawdopodobniej dojdzie do niej jeszcze w tym roku.

Nokaut poinformował o podpisaniu z Agorą umowy partnerskiej, której przedmiotem jest promocja porównywarki cen Nokaut.pl, poprzez dostarczanie do porównywarki cen przez serwisy prowadzone przez Agorę co miesiąc zapewnionej liczby unikalnych odwiedzających.

"Mam nadzieję, że będziemy z tej współpracy tak zadowoleni, jak z pierwszego partnera - Wirtualnej Polski" - podkreślił Czernecki.

Umowa z Agorą została zawarta na okres 2 lat, a jej szacunkowa wartość wynosi 2 mln zł netto, przy czym część wynagrodzenia jest płatna w formie stałej, a część w zmiennej - uzależnionej od sukcesu współpracy spółki i partnera.

Grupa Nokaut prognozuje 7,8 mln zł zysku netto w 2012 r. , wobec 2,09 mln zł w 2011 r. Przychody grupy w 2011 r. wyniosły 8,14 mln zł i były o 3,8% wyższe od zakładanych w prognozie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokaut wyda 26 mln zł na zakup i rozwój oprogramowania, dalej chce kupić Opineo.pl i Skąpiec.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl