SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nokaut wypowiada umowę Wirtualnej Polsce, oszczędzając 1,2 mln zł

Grupa Nokaut kończy współpracę z Wirtualną Polską w zakresie pozyskiwania ruchu oraz zlecania i emisji reklam w porównywarce cenowej Nokaut.pl. Ma to jej zapewnić 1,2 mln zł oszczędności, nie wpływając negatywnie na odwiedzalność serwisu.

Nokaut wypowiada umowę Wirtualnej Polsce, oszczędzając 1,2 mln zł

Umowa Grupy Nokaut z Wirtualną Polską, dotycząca promocji serwisu Nokaut.pl oraz zlecania i emisji w nim reklam przez WP, obowiązuje od początku br. Kierownictwo Nokautu pod koniec października złożyło wniosek o jej rozwiązanie, a porozumienie praktycznie wygaśnie z końcem stycznia przyszłego roku, po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia.

- Powodem wypowiedzenia przedmiotowej umowy jest optymalizacja pozyskiwania ruchu dla serwisu Nokaut.pl - informuje w komunikacie zarząd Grupy Nokaut. Dodaje, że dotychczasowa współpraca z Wirtualną Polską przynosiła Nokautowi mniej niż 5 proc. całkowitych przychodów. - Na skutek wcześniejszego wypowiedzenia umowy spółka zachowa kwotę szacowaną na 1,2 mln zł - zaznacza Grupa Nokaut.

W I połowie br. Grupa Nokaut zanotowała 5,87 mln zł przychodów ze sprzedaży (wobec 4,42 mln zł rok wcześniej), 70 tys. zł straty ze sprzedaży (wobec 126 tys. zł zysku przed rokiem) oraz 233 tys. zł zysku netto z działalności kontynuowanej (wobec 286 tys. zł zysku rok wcześniej).

Porównywarka cenowa Nokaut.pl w październiku została uruchomiona w odświeżonej wersji (więcej na ten temat). Serwis zapewnia zdecydowaną większość ruchu Grupie Nokaut, która w sierpniu br. zanotowała 2,69 mln użytkowników i 10,23 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokaut wypowiada umowę Wirtualnej Polsce, oszczędzając 1,2 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ggh
WP się kończy
8 8
odpowiedź