SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia dla Polkomtela

Nokia dostarczy sprzęt dla pierwszej fazy wdrożenia sieci 3G w Polkomtel

Polski operator będzie również wraz z Nokią rozszerzał swą infrastrukturę sieci GSM/EDGE.

W oparciu o aneksy do istniejącej umowy Nokia dostarczy i wdroży swoje rozwiązanie sieci trzeciej generacji we wstępnej fazie instalacji sieci 3G w Polkomtel S.A.. Nokia dostarczy również sprzęt do rozszerzenia infrastruktury istniejącej sieci komórkowej Polkomtel S.A. o technologię EDGE. Dostawy sieci 3G rozpoczną się w maju 2004, natomiast dostawy technologii EDGE już trwają.

W ramach umowy Nokia dostarczy elementy sieci stałej oraz sieć radiową zarówno dla GSM/EDGE jak i WCDMA 3G. Nokia zapewni również wdrożenie, optymalizację sieci radiowej, doradztwo w zakresie sieci 3G oraz wsparcie techniczne i szkolenia w celu utrzymania konkurencyjności rozwiązania.

"Polska jest gotowa na 3G, a my z naszej strony zapewniamy, że jesteśmy gotowi dostarczyć taką sieć", powiedział p. Thomas Eberle, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych Polkomtel S.A. "Jesteśmy zadowoleni z rozwiązań Nokii dla sieci komórkowych i cieszymy się z możliwości kontynuowania współpracy z Nokią w celu sprostania potrzebom w zakresie rozbudowy pojemności sieci i wdrażania usług. Jesteśmy pewni, że wspólne wdrożenia umożliwią nam zaoferowanie najlepszych usług w technologii EDGE i UMTS zgodnie z przyjętym harmonogramem i w konkurencyjny sposób".

"Nokia cieszy się, że wieloletnia współpraca z Polkomtelem zostanie rozszerzona o sieć 3G', powiedział p. Wojciech Pytel, Dyrektor Generalny Nokia Networks Poland. "Umowa wzmacnia wieloletnią pozycję Nokii jako silnego partnera technologicznego Polkomtela i wyraźnie dowodzi zaufania, które rozwinęło się pomiędzy naszym spółkami. Jesteśmy zadowoleni z wniesienia naszego wkładu w wprowadzenie technologii 3G do Polski".

Polkomtel jest operatorem cyfrowej sieci komórkowej Plus GSM. Główni akcjonariusze firmy to: Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Vodafone Americas Asia Inc. (USA) i TDC A/S (Dania) oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Polkomtel osiągnął pozycję lidera technologicznego, wprowadzając komercyjnie usługi GPRS i MMS jako pierwszy operator w Polsce. Odgrywał wiodącą rolę we wprowadzaniu rewolucyjnych planów taryfowych i produktów spełniających oczekiwania klientów i jest zdeterminowany świadczyć najwyższej klasy usługi telefonii komórkowej swoim klientom. W ciągu ostatnich kilku lat Polkomtel konsekwentnie osiągał znaczne i rosnące zyski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia dla Polkomtela

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl