SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nokia Mobile RFID Kit

Organizowanie zadań i przepływu pracy za pomocą zestawu One Touch - Nokia Mobile RFID Kit

Na targach CeBIT 2004 firma Nokia poinformowała o wprowadzeniu na rynek zestawu do identyfikacji radiowej Nokia Mobile RFID Kit, pierwszego zintegrowanego rozwiązania opracowanego z myślą o branżach opartych na działalności mobilnej. Zestaw Nokia Mobile RFID Kit, podłączany do telefonu Nokia 5140, jest pierwszym zintegrowanym z telefonem GSM produktem z możliwością odczytu RFID. Zestaw trafi do sprzedaży w połowie 2004 r.

W skład zestawu Nokia Mobile RFID Kit wchodzą dwie obudowy Xpress-on(TM) RFID Reader Shells kompatybilne z telefonem komórkowym Nokia 5140, odpowiednie oprogramowanie do telefonu oraz 20 znaczników RFID. Rozwiązanie to wzbogaca możliwości pracy w terenie dzięki zintegrowaniu czytnika RFID z dobrze znanym urządzeniem przenośnym. Wystarczy dotknięcie obiektu inteligentnego, by zainicjować zadanie w telefonie Nokia - połączenie, wysłanie wiadomości tekstowej bądź uzyskanie dostępu do bazy danych i wprowadzenie do niej nowych danych.

"Zestaw Nokia Mobile RFID Kit może znaleźć wiele zastosowań w biznesie" - mówi Gerhard Romen, dyrektor ds. rozwoju rynku grupy Nokia Ventures Organization. "Pozwala on z łatwością uruchamiać usługi i wygodnie korzystać z funkcji telefonu, takich jak wybieranie numerów czy wysyłanie wiadomości, przez zwykłe dotknięcie obiektów inteligentnych, którymi w tym przypadku są znaczniki RFID. Czytnik telefonu odczyta zawartość obiektu inteligentnego i przełoży ją na określone działanie. Na przykład technik z działu serwisu pracujący w terenie może intuicyjnie uruchomić przeglądanie najnowszych instrukcji serwisowych, które pozwolą mu zreperować urządzenie w siedzibie klienta. Zestaw pozwala też gromadzić w pamięci telefonu dane z odczytów liczników; można więc wprowadzać je za pomocą klawiszy, zamiast zapisywać w sposób tradycyjny. Pióro i papier będą też zbędne na przykład przy rejestracji czasu pracy.

Zestaw Nokia Mobile RFID Kit stanowi część rozwiązania Nokia Field Force Solution. Działa on na częstotliwości 13,56 MHz, zwykle przy bardzo małym zasięgu 2-3 centymetrów, zgodnie ze standardem ISO-14443A. Mały zasięg odczytu jest optymalny w przypadku rozwiązań do pracy w terenie, ponieważ znaczniki w obiektach i urządzeniach są odczytywane osobiście przez przemieszczających się pracowników.

Zestaw Nokia Mobile RFID Kit stanowi krok na drodze realizacji wizji firmy Nokia "Life Goes Mobile" (życie w ciągłym ruchu), ponieważ jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Dotknięcie obiektu inteligentnego za pomocą telefonu komórkowego to bardzo łatwy sposób na połączenie z mobilnymi usługami i materiałami. Metoda ta nie tylko usprawni korzystanie z obecnych usług, ale i otworzy świat zupełnie nowych zastosowań i wartości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia Mobile RFID Kit

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl