SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nokia wprowadza mobilność do świata gier

W dniu 4.11.2002, podczas konferencji w Monachium Nokia ogłosiła, że wprowadzi mobilność do branży gier - stanie się to za sprawą atrakcyjnych gier konsolowych przeznaczonych dla nowej kategorii urządzeń Nokia zwanych "game deck". Nokia rozszerzy możliwości prowadzenia rozgrywek poprzez wprowadzenie na rynek bezprzewodowej platformy pozwalającej uruchamiać różnorodne gry i korzystać z nich w sposób lokalny lub zdalny. Korzystając ze sprawdzonego modelu działalności w branży gier, Nokia przeniesie atrakcyjne gry komórkowe na nowy poziom, w pełni wykorzystując potencjał łączności komórkowej. Wraz z rozwojem możliwości telefonii komórkowej, coraz to nowe poziomy będą osiągać także mobilne gry interaktywne, korzystające z urządzeń komórkowych specjalnie przystosowanych do tego celu, pozwalających użytkownikom prowadzić prawdziwie interaktywne, pełne emocji rozgrywki w sieci.

"Gry to emocjonujący sposób komunikacji i kontaktu z większą społecznością podobnie myślących ludzi. Bogate gry komórkowe, pozwalające rywalizować z wieloma blisko znajdującymi się graczami poprzez sieć lokalną Bluetooth lub z graczami oddalonymi, poprzez sieć telefonii komórkowej, torują drogę do całkowicie nowej koncepcji rozgrywek komputerowych. Mobilność nada całkowicie nowy wymiar innowacyjnym i kreatywnym koncepcjom gier oraz otworzy nowe możliwości przed branżą gier i sektorem telekomunikacji", powiedział Anssi Vanjoki, wiceprezes zarządu Nokia Mobile Phones.

Bogate gry komórkowe są atrakcyjnym polem działania dla producentów gier i operatorów. Nokia będzie współpracować z najlepszymi twórcami i producentami gier, aby stworzyć naprawdę atrakcyjną ich ofertę dla użytkowników końcowych. Gry takie będą rozprowadzane na kartach pamięci, a Nokia będzie działać także jako producent gier. Operatorzy uzyskają nowe źródło dochodów, generowanych przez zwiększone wykorzystanie komunikacji cyfrowej, a rozprowadzane karty pamięci z grami dołączą do obecnej oferty rozrywkowej operatorów, wprowadzając do niej wysokiej klasy gry przeznaczone dla specjalnie pod tym kątem przystosowanych urządzeń.

Zgodnie z powszechnym dążeniem do łączenia technik i urządzeń w celu zwiększenia możliwości użytkowników, Nokia wprowadzi pierwsze urządzenie przystosowanie do gier, należące do nowej kategorii "game deck", a mianowicie Nokia N-Gage™. Równocześnie na rynek trafią markowe tytuły gier pochodzące od najlepszych wydawców i producentów. Premierę nowego urządzenia i gier przewidziano na luty 2003 roku. Nokia N-Gage™ będzie pracować na plaftormie Nokia Series 60 i w systemie operacyjnym Symbian OS.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nokia wprowadza mobilność do świata gier

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl