SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Norbert Kowalski prezesem Mobiem, odeszli Eliza Durnakowska i Marek Naruszewicz

Stanowisko prezesa agencji marketingu mobilnego Mobiem, trzy lata temu przejętej przez Grupę Interia.pl, objął Norbert Kowalski. Z firmą pożegnali się jej poprzedni szefowie Eliza Durnakowska i Marek Naruszewicz.

Norbert Kowalski Article

- Chciałbym podziękować Elizie Durnakowskiej oraz Markowi Naruszewiczowi za dotychczasową współpracę, ogrom zaangażowania i wszystkie wspólnie zrealizowane projekty. Myślę, że pod kierownictwem Norberta Kowalskiego Mobiem będzie jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał, jaki rodzi się z połączenia kompetencji portalu i agencji - komentuje Artur Potocki, prezes Grupy Interia.pl.

Firma przejęła agencję Mobiem w marcu 2016 roku, nie podano, ile za nią zapłaciła.

- Współpraca w ramach struktur Grupy Interia.pl była niezwykle ciekawym etapem rozwoju nie tylko dla całej agencji, ale także satysfakcjonującym doświadczeniem zawodowym, które z pewnością zaowocuje nowymi wyzwaniami w karierze - zapewniają Eliza Durnakowska i Marek Naruszewicz. Nie ujawniają swoich planów zawodowych.

Mobiem bardziej zintegrowana z Grupą Interia.pl

Powołanie Norberta Kowalskiego na stanowisko prezesa Mobiem ma sprawić, że agencje będzie jeszcze ściślej współpracować z Grupą Interia.pl. Celami są przyspieszenie rozbudowy istniejącej oferty mobilnej oraz powstawanie nowych rozwiązań w tym obszarze

Kowalski pracuje w Grupie Interia.pl od 13 lat. Początkowo był kierownikiem w dziale planowania mediów, potem dyrektorem ds. marketingu i PR, a przez ostatnie 8 lat - dyrektorem zarządzającym sieci reklamowej AdRetail, obejmującej należące do Grupy Interia.pl serwisy gazetkowe i stronę kuponową, a także sieć widgetów z gazetkami reklamowymi emitowanych także na stronach innych wydawców (m.in. Polska Press Grupy).

Wcześniej Norbert Kowalski był związany z AWR „Wprost” i Hachette Filipacchi Polska (obecnie Burda Media Polska).

Obecnie funkcję dyrektora zarządzającego AdRetail obejmie Karol Kamiński. Pracuje w Grupie Interia.pl od 2011 roku, przeszedł z działu sprzedaży Grupy Onet.

Agencja Mobiem jest właścicielem sieci premium reklamy mobilnej Mobisky, ma też ponad 160 własnych aplikacji mobilnych. Według danych z KRS od kwietnia do grudnia 2017 roku zanotowała 4,12 mln przychodów sprzedażowych i 1,23 mln zł zysku netto.

Z kolei Grupa Interia.pl w 2017 roku miała 109,1 mln zł wpływów sprzedażowych (2,6 proc. mniej niż rok wcześniej) i 21,22 mln zł zysku netto, minimalnie mniej niż w 2016 roku. Według badania Gemius/PBI w styczniu br. jej serwisy i aplikacje internetowe zanotowały 19,78 mln realnych użytkowników i 1,51 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Norbert Kowalski prezesem Mobiem, odeszli Eliza Durnakowska i Marek Naruszewicz

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SS
ok, czyli powoli Mobiem gaśnie...
2 2
odpowiedź