SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nordea Bank Polska będzie miał 45 nowych placówek w tym roku

Nordea Bank Polska, którego skonsolidowany zysk netto w III kw. wyniósł 76,2 mln zł i był wyższy o 60 proc. w skali roku, zapowiada dalszy dynamiczny rozwój. W całym roku sieć oddziałów ma wzrosnąć o 45 placówek.

„Rosnące wyniki za III kwartał potwierdzają bardzo dobrą kondycję finansową banku. Szybciej niż inne banki zwiększamy sumę bilansową oraz wykazujemy wzrost zysku. Inwestujemy przy tym w sieć nowych oddziałów. W tym roku powstanie ich 45"- powiedział prezes Włodzimierz Kiciński, cytowany w komunikacie.

W III kwartale liczba oddziałów banku wzrosła o 8 do 168 placówek.

Przychody operacyjne wyniosły 205, 1 mln zł w III kw., co oznacza wzrost o 33,9% w skali roku. Koszty operacyjne wyniosły 107,1 mln zł i wzrosły o 17,0% r/r.

Mimo wzrostu zatrudnienia o 10% w skali roku w III kwartale dynamika kosztów była znacznie niższa od dynamiki przychodów. Wskaźnik koszty do dochodów (C/I) spadł do 52,2% na koniec września wobec 59,8% rok wcześniej.

Wartość aktywów banku ogółem na koniec września wyniosła 22,6 mld zł i była o 26,5%, tj. o kwotę 4,7 mld zł wyższa rok do roku dzięki wzrostowi portfela należności od klientów.

Wartość zobowiązań wobec klientów osiągnęła 9,1 mld zł, wzrastając o 6% w skali roku. Bank podał, że wzrost ten jest przede wszystkim rezultatem emisji certyfikatów depozytowych o nominalnej wartości 350 mln zł oraz przyrostu wolumenu depozytów osób fizycznych o 90 mln zł.

Wartość należności od klientów wzrosła do 18,8 mld zł na koniec września i była wyższa o 21,3% w porównaniu z III kw. 2009 r.

 „Znajdujemy się nadal w ścisłej czołówce banków sprzedających kredyty hipoteczne. Rośniemy ponad 2,5-krotnie szybciej niż rynek bankowy i potrafimy także utrzymać wysoką jakość portfela kredytowego. Wskaźnik kredytów nieregularnych wynosi  1,08 proc., tj. 8 razy mniej niż średnia dla sektora bankowego. Do końca bieżącego roku będziemy nadal szybko się rozwijać" - powiedział Kiciński.

Bank podał, że pogarszająca się sytuacja finansowa kredytobiorców pociąga za sobą obniżenie jakości portfela kredytowego. Koszt rezerw w III kwartale wyniósł 1,8 mln zł netto, co oznacza potrojenie w porównaniu z kwotą 0,6 mln zł zanotowaną rok wcześniej.

Współczynnik wypłacalności wyniósł 11,72% na koniec września.

Dołącz do dyskusji: Nordea Bank Polska będzie miał 45 nowych placówek w tym roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl