SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Norweg Dyrektorem Kreatywnym Leo Burnett Warszawa

Martin Winther obejmie stanowisko Dyrektora Kreatywnego Leo Burnett Warszawa od 1 sierpnia 2005 roku.

Martin Winther ma 31 lat. Od dziesięciu lat mieszka w Polsce. Od siedmiu lat pracuje w dziale kreacji Leo Burnett Warszawa, od 2004 roku na stanowisku Associate Creative Director. Jego reklamowa kariera rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy jako Art Director rozpoczął pracę w swojej wymarzonej agencji reklamowej - Leo Burnett Warszawa. Martin Winther jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, której dyplom uzyskał w 2001 roku. Znakomicie mówi po polsku. Jego życiową partnerką jest Polka.

"Kocham Polskę, Polaków i reklamę! Dlatego tu jestem. W Leo Burnett już wiele zrobiłem i wiele się nauczyłem. Teraz chcę dać agencji z siebie jeszcze więcej. Czuję, że przyszedł dla mnie czas na nowe wyzwania. Przyjmuję je z radością i wielkim optymizmem. Mamy w Leo wspaniały zespół. To dla mnie wielki zaszczyt, że będę mógł nim pokierować. Zrobię wszystko, żeby nasze reklamy reprezentowały najwyższy, światowy poziom. W przeszłości wielokrotnie udowodniliśmy, że dobrze wiemy jak to się robi"  - powiedział Martin Winther, Creative Director Leo Burnett Warszawa.

"Martin to absolutnie wyjątkowy talent, a w ciągu ostatnich sześciu miesięcy udowodnił również, że potrafi być skutecznym liderem naszej kreacji. W pierwszym półroczu tego roku zdobyliśmy pięciu nowych klientów: Hoop, Statoil, Velux, Beck's i Electro World. Ogromna w tym zasługa Martina i jego zespołu. Martin dobrze wiedział, że prowadzę rozmowy z kilkoma kreatywnymi gwiazdami ze Stanów, Brazylii i RPA, ale nawet na chwilę nie odpuścił, zrobił wszystko by mnie przekonać, że w niczym im nie ustępuje. Przekonał. Cieszę się z tej decyzji, to najlepszy możliwy wybór" - powiedział Jarek Ziębiński, Chairman Leo Burnett Central and Eastern Europe.

Martin Winther jest zdobywcą wielu cennych nagród i wyróżnień na polskich i międzynarodowych festiwalach reklamowych (Cannes Lions, Clio, Golden Drum, Epica, KTR, EFFIE). Jest pierwszym zwycięzcą polskiej edycji konkursu Cannes Young Creatives, która odbyła się w 2001 roku w Warszawie oraz autorem reklamy "Snowblind" dla marki Vizir, która jest jedynym filmem w historii polskiej reklamy nagrodzonym Lwem na festiwalu w Cannes. Prace Martina były też kilkakrotnie publikowane w prestiżowych magazynach branżowych - Shots i Archive.

W swojej dotychczasowej karierze Martin pracował między innymi dla takich klientów jak: Commercial Union, Diageo, Fiat, Hoop, IKEA, Integracja, Pekao SA, Philip Morris, Polkomtel SA, Procter & Gamble, Statoil, Velux.

Wybrane nagrody:

2000
Epica - Vizir - Landscape
Golden Drum - Grand Prix - Vizir - Landscape
Golden Drum - Silver drumstick - Vizir - Milk & Foam

2001
Winner of Cannes Young Creatives Competition in Poland
Cannes Lions - Silver Lion - Vizir - Snowblind
Cannes Lions - Finalist - Vizir - Landscape
Golden Drum - Golden Watch - P&G - Vizir Effect Campaign
Effie - Silver - Vizir - Snowblind

2002
Clio - Bronze - Vizir - Bird
Caucasus Advertising Festival - Silver - Vizir - Snowblind, Bird
Boardsmag.com - Vizir - Moths
Shots #68 - Vizir - Moths, Bird

2003
Golden Drum - Golden Watch - Integracja - Just Like Others
Golden Drum - Golden Drumstick - Vizir - Szklanka
7+GPC - Integracja - Pictograms
7+GPC - Integracja - Stickers

2004
Golden Drum - Golden Watch - Vizir - Snow-Flakes
Golden Drum - Bronze Drum  - IKEA - (Antyki)
KTR - Srebro (Vizir - Szklanka)
Luerzers Archive Vol.1 - 2004 (Vizir)
Effie - Silver - Ikea - Dzieci
Effie - Bronze - Integracja - Just Like Others.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Norweg Dyrektorem Kreatywnym Leo Burnett Warszawa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl