SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Windows 10 korzysta prawie 60 proc. użytkowników. Nowa aktualizacja systemu do poprawy

Windows 10 jest obecnie najpopularniejszą wersją wśród wszystkich systemów oferowanych przez koncern Microsoft, korzysta z niego prawie 60 proc. użytkowników na świecie – wynika z danych StatCountera. Windows 10 coraz bardziej zwiększa przewagę nad Windows 7 i innymi wersjami systemu, jednak najnowsza aktualizacja Windows 10 okazała się nieudana. Powoduje ona wysokie zużycie zasobów procesora, Microsoft nie wskazał na razie sposobu rozwiązania problemu.

Article

Według danych zamieszczonych na platformie StatCounter na koniec sierpnia br. z Windows 10 korzystało na całym świecie 59,82 proc. wszystkich osób używających systemów pochodzących od Microsoftu. Najnowsza odmiana Windows stopniowo zwiększa swoją przewagę nad innymi wersjami – w końcu sierpnia ze znajdującego się na 2. miejscu Windows 7 korzystało globalnie 30,92 proc, zaś na 3. pozycji był Windows 8.1 z wynikiem 5,53 proc.

Zgodnie z danymi StatCountera Windows 10 dominuje także w Polsce, gdzie na koniec sierpnia korzystało z niego 55,32 proc. użytkowników, a udział Windows 7 wynosił 30,04 proc.

Nieudana aktualizacja

Choć liczba użytkowników Windows 10 systematycznie rośnie, to Microsoft zanotował ostatnio wpadkę związaną z tą wersją systemu.

Niedawno producent Windows 10 udostępnił aktualizację oznaczoną jako KB4512941. Poprawka ma naprawiać m.in. błędy związane z wprowadzoną wcześniej funkcją Windows Sandbox.

Jednak użytkownicy Windows 10 zaczęli alarmować w internecie, że po zainstalowaniu nowej aktualizacji system zaczął w wysokim stopniu zużywać zasoby procesora w komputerze. Obciążenie jednostki w niektórych wypadkach sięga nawet 40 proc. przy codziennej pracy, co ma duży wpływ na komfort korzystania ze sprzętu.

Użytkownicy zauważyli, że szczególnie wysokie zużycie zasobów przynoszą niektóre procesy systemowe, takie jak asystent Cortana czy wyszukiwarka. Microsoft na razie nie zajął stanowiska związanego z nieudaną aktualizacją i nie zdradził w jaki sposób można rozwiązać powodowane przez nią problemy. Jednym z najprostszych sposobów jaki mogą zastosować użytkownicy to odinstalowanie kłopotliwej poprawki.

To nie pierwszy przypadek gdy aktualizacje do Windows 10 powodują kłopoty. Np. w październiku ub.r. Microsoft był zmuszony wycofać aktualizację o nazwie October 2018 Update, bowiem w niektórych wypadkach prowadziła ona do utraty prywatnych plików użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Z Windows 10 korzysta prawie 60 proc. użytkowników. Nowa aktualizacja systemu do poprawy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl