SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa aplikacja mobilna Onetu z obsługą głosu, słuchaniem treści artykułów i serwisu „Onet24”

Onet udostępnił w czwartek nowe wydanie swojej aplikacji mobilnej. Najważniejszą nowością jest możliwość sterowania niektórymi funkcjami za pomocą komend głosowych oraz odtwarzania w formie audio treści artykułów i nowego serwisu informacyjnego Onet24 Iwony Kutyny. - Jako pierwszy wydawca na świecie prezentujemy dziś aplikację newsową sterowaną głosem i czytającą wiadomości - podkreśla Jovan Protic, COO Grupy Onet-RAS Polska.

Article

Jak zapowiada Onet w nowej wersji aplikacji (oznaczonej symbolem 4.0) zaimplementowano obsługę komend głosowych.

Aby rozpocząć odsłuchiwanie artykułu wystarczy otworzyć wybraną publikację i skorzystać z głosowej komendy „Onet czytaj”. Wydawca wyjaśnia, że odsłuch można rozpocząć również w klasyczny sposób klikając w ikonę „Play”, która znajduje się przy artykule. W zależności od urządzenia z którego korzysta użytkownik technologia text-to-speech oparta jest o silnik iOS lub silnik Google.

 - Jako pierwszy wydawca na świecie prezentujemy dziś aplikację newsową sterowaną głosem i czytającą wiadomości - podkreśla Jovan Protic, COO Grupy Onet-RAS Polska. - Pokazujemy innowacyjne rozwiązanie powstałe w Polsce i wierzymy, że będzie inspiracją dla innych, zachodnich graczy. Rolą lidera jest wyznaczanie trendów, za którymi podąża cały rynek.

Kolejną nowością w aplikacji Onet ma być dostęp do serwisu informacyjnego „Onet24” wydawanego w wersji audio. Serwis jest aktualizowany automatycznie kilka razy w ciągu dnia, a w każdym wydaniu przedstawiane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. Treści do serwisu tworzy zespół dziennikarzy pod kierownictwem Iwony Kutyny. Dostęp do „Onet24” jest możliwy z głównego ekranu aplikacji - wystarczy skorzystać ze wspomnianej już komendy „Onet czytaj”.

Według Onetu aplikacja pozwala też na odtwarzanie programów Onetu na każdym urządzeniu mobilnym z systemem iOS i Android, w tym również najnowszych programów na żywo zaprezentowanych w jesiennej ramówce.

Materiały wideo dostępne na ekranie głównym aplikacji można oglądać bezpośrednio z poziomu listy artykułów, bez konieczności przechodzenia do kolejnego ekranu. Treści wideo osadzone w artykułach są natomiast przypinane do góry ekranu, dzięki czemu równocześnie można czytać treść i oglądać wyświetlany klip.

Materiały wideo w trybie wyciszonym otworzą się automatycznie, jeśli użytkownik będzie korzystał z sieci Wi-Fi lub na żądanie, gdy aplikacja wykryje połączenie z sieci komórkowej.

Według wydawcy w trakcie gdy lektor czyta wybrany artykuł lub odtwarzany jest serwis informacyjny Onet24 po aplikacji nadal można swobodnie się poruszać i przeglądać inne dostępne publikacje.

Odsłuch artykułów oraz Onet24 mają działać również wtedy, gdy aplikacja uruchomiona jest w tle, a jakość zdjęć ma być dostosowana do łącza użytkownika - w zależności od prędkości przesyłu danych odbiorca zobaczy obrazek w lepszej lub gorszej jakości.

Jeśli użytkownik wyrazi na to zgodę aplikacja automatycznie lokalizuje położenie i wyświetli dedykowane informacje w zakładce „Regionalne”.

Aplikacja Onet 4.0 jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play i AppStore.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Aleksander Kutela, CEO Grupy Onet na pytanie o sens tworzenia aplikacji mobilnych, w który wątpi obecnie wielu ekspertów z tego segmentu, potwierdził, że ta strategia ma uzasadnienie jedynie w wypadku wybranych dużych graczy.

- Dla wielu wydawców tworzenie aplikacji faktycznie nie ma sensu – przyznał Aleksander Kutela. - Bardzo trudno jest zbudować odpowiednią skalę i model finansowania, który uzasadnia taką inwestycję. Ale nie mam wątpliwości, że dla Onetu to jednak właściwy kierunek. Potwierdzają to nasze wyniki - ponad 50 proc. wzrost pobrań rok do roku, pozycja lidera wśród aplikacji newsowych (ilość pobrań) i świetne oceny użytkowników. Kolejna wersja naszej aplikacji ze swoimi innowacjami tylko potwierdzi właściwą strategię w tym zakresie - zapewnił szef Grupy Onet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa aplikacja mobilna Onetu z obsługą głosu, słuchaniem treści artykułów i serwisu „Onet24”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dsf
Aplikacja Onetu okrutnie wysysa akumulator - wskaźnik naładowania spada w oczach. Nie polecam!
10 10
odpowiedź
User
TSTA
Odczytywanie tekstu przez syntezator IVONA też nie jest arcydziełem. Aplikacja wygląda marnie, ma mnóstwo reklam i jest nie przejrzysta.
14 11
odpowiedź
User
zen
TSTA reklamy to nie peoblem bo zawszecmozna wylaczyc. Ale jesli baterie wyssssysa to znaczy ze tam wiecej niespodzianek jest i ze pewnie dziala w tle.
11 10
odpowiedź
User
baron
Uzyskają dostęp do mikrofonu i mogą nas Polaków podsłuchiwać Germańce :P
13 9
odpowiedź