SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa inwestycja producenta soków "Kubuś"

Kosztem ok. 112 mln zł grupa Maspex z Wadowic wybuduje w tyskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) centrum logistyczne do dystrybucji swoich wyrobów

Docelowo pracę w zakładzie znajdzie ok. 170 osób.

O rozstrzygnięciu przetargu, w wyniku którego inwestor kupił blisko 5-hektarową działkę w Tychach i otrzymał pozwolenie na działalność w strefie, poinformowała w środę PAP Justyna Romańczyk z KSSE.

Spółka Maspex Logistic to ósmy w tym roku inwestor, który zainwestuje w strefie. Łącznie podmioty wchodzące w tym roku do KSSE mają zainwestować ponad 400 mln zł, tworząc blisko 1,5 tys. nowych miejsc pracy.

Grupa Maspex specjalizuje się m.in. w produkcji soków, przetworów i innych produktów spożywczych. Wyroby są produkowane w siedmiu zakładach w Polsce i pięciu za granicą. W firmach grupy pracuje ok. 4,5 tys. osób. Roczne przychody grupy to ponad 1,5 mld zł.

Centrum logistyczne powstanie w pobliżu fabryki soków i herbat rozpuszczalnych Ekoland, również należącej do Maspeksu. Pierwszy etap inwestycji gotowy będzie w 2007 roku, a docelowe nakłady inwestycyjne i wielkość zatrudnienia zostaną osiągnięte w 2010.

Inwestycja Maspeksu to drugie pod względem wielkości nakładów inwestycyjnych tegoroczne przedsięwzięcie w KSSE. Liderem jest włoski koncern Ferroli, który za ponad 120 mln zł wybuduje w Sosnowcu fabrykę grzejników i kotłów centralnego ogrzewania, dając pracę co najmniej 210 osobom.

Inni tegoroczni inwestorzy w KSSE to spółka niemieckiej grupy Kirchhoff z branży motoryzacyjnej, spółka kanadyjskiej firmy Process-Electronic, działającej w obszarze wysokich technologii, hiszpański producent lusterek samochodowych Ficomirrors, brytyjska grupa wyspecjalizowana w konfekcjonowaniu żywności Hilton Foods, polsko-niemiecka firma Interplast z branży tworzyw sztucznych oraz spółka Business Solutions Polska, która będzie prowadzić centrum przetwarzania danych.

Istniejąca od 1996 roku KSSE to największa z polskich stref tego typu pod względem wartości inwestycji, które wyniosły tu ponad 7 mld zł. W strefie powstanie docelowo ok. 21 tys. nowych miejsc pracy, z których ponad 18 tys. już istnieje. Pozwolenia na działalność w strefie ma blisko 130 inwestorów, którzy są w różnej fazie realizacji swoich przedsięwzięć. W tym roku KSSE spodziewa się łącznie kilkunastu nowych inwestycji o wartości przekraczającej 1 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa inwestycja producenta soków "Kubuś"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dft67
sprawdź też tutaj:

http://dobra-inwestycja.blogspot.com
odpowiedź