SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa Nokia 7610

Nowy telefon Nokia z milionem pikseli - sposób na wyrazisty, fotograficzny wizerunek

Stylowy, niewielki telefon Nokia 7610 łączy w sobie zaawansowane funkcje fotograficzne i filmowe z licznymi możliwościami telefonu inteligentnego

Hanower, Niemcy. Firma Nokia znalazła się w centrum uwagi podczas targów CeBIT 2004, gdy na tymczasowo zaaranżowanym wybiegu przedstawiła eleganckie urządzenie fotograficzne Nokia 7610, swój pierwszy telefon z aparatem fotograficznym o rozdzielczości miliona pikseli. Zamknięty w eleganckich obudowach w kolorze rubinu i onyksu, smukły i stylowy telefon Nokia 7610 umożliwia szybkie i wygodne rejestrowanie, drukowanie, zapisywanie i wysyłanie wysokiej jakości zdjęć oraz nagrań wideo, oferując przy tym wszystkie zalety platformy Series 60. Ten trójzakresowy model ma wejść do sprzedaży w drugim kwartale 2004 roku i będzie dostępny w dwóch wersjach: do sieci GSM 900/1800/1900 oraz GSM 850/1800/1900. Planowana cena detaliczna to około 500 Euro.

Telefon fotograficzny Nokia 7610 umożliwia również dziecinnie proste drukowanie - odbitki fotograficzne można uzyskać w kilka sekund, przesyłając zdjęcia za pomocą technologii Bluetooth do kompatybilnej drukarki lub korzystając ze specjalnego kiosku w punkcie handlowym oznaczonym marką Nokia lub innym laboratorium fotograficznym. Dostępna w telefonie aplikacja fotograficzna Kodak Pictures umożliwia ponadto wysyłanie zdjęć do wirtualnego albumu fotograficznego w Internecie i pokazywanie ich innym osobom oraz zamawianie odbitek przez Internet. Telefon Nokia 7610 zawiera wyświetlacz z paletą 65 000 kolorów, na którym można oglądać zdjęcia i nagrania wideo wykonane wbudowanym aparatem cyfrowym, a także strumieniowe transmisje wideo w czasie rzeczywistym, wyświetlane przez wbudowany odtwarzacz RealOne. Aparat fotograficzny o rozdzielczości miliona pikseli (1152 x 864) oferuje wysokiej jakości obiektyw, funkcję 4-krotnego zbliżenia cyfrowego i samowyzwalacz. Urządzenie fotograficzne Nokia 7610 umożliwia także robienie zdjęć przy słabym oświetleniu.

"Fotografia cyfrowa rozwija się w sposób, o którym jeszcze pięć lat temu, gdy cyfrowe aparaty fotograficzne wchodziły na rynek masowy, nikomu się nawet nie śniło. W 2003 roku sprzedano więcej telefonów z aparatem cyfrowym niż samych cyfrowych aparatów fotograficznych. Jesteśmy świadkami narodzin ery, w której telefony z aparatem staną się urządzeniami fotograficznymi o charakterze masowym" - mówi Juha Putkiranta, wiceprezes działu fotografii i przetwarzania obrazu w firmie Nokia. "Po wejściu na rynek telefonu Nokia 7610, pierwszego urządzenia fotograficznego firmy Nokia o rozdzielczości miliona pikseli, do spontanicznego rejestrowania wysokiej jakości zdjęć nie będzie już potrzebny osobny aparat fotograficzny - czy to analogowy, czy cyfrowy. Teraz aparat o rozdzielczości miliona pikseli będzie można mieć zawsze w kieszeni, we własnym telefonie komórkowym".

Telefon Nokia 7610 opracowano specjalnie dla osób, które nie naśladują trendów, ale je wyznaczają. Jego użytkownicy mogą nie tylko przesyłać zdjęcia znajomym i członkom rodziny, ale także tworzyć krótkie filmy lub sekwencje wideo o długości do 10 minut, rejestrując materiał za pomocą urządzenia i odpowiednio go montując. Za pomocą specjalnej aplikacji reżyserskiej użytkownicy są w stanie po raz pierwszy przekształcić pliki wideo zarejestrowane telefonem Nokia 7610 w osobiste filmy przez dodanie efektów specjalnych, w tym muzyki, tekstu, nowych kolorów i ruchomych obiektów. Aplikacja ta potrafi automatycznie połączyć większą liczbę plików wideo w jeden film lub przystosować zmontowany materiał wideo do wysłania w wiadomości MMS.

Innym nowatorskim rozwiązaniem dostępnym w telefonie Nokia 7610 jest elektroniczny dziennik - Nokia Lifeblog. Aplikacja ta umożliwia rejestrowanie i organizowanie cyfrowych materiałów - zdjęć, plików wideo i wiadomości - z których bezpośrednio w telefonie powstaje osobisty zbiór multimedialnych notatek. Po przesłaniu multimedialnego dziennika do komputerowej aplikacji Lifeblog można go łatwo przeglądać za pomocą osi czasu oraz udostępniać umieszczone w nim notatki znajomym lub rodzinie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ponadto w zestawie z telefonem znajduje się oprogramowanie Adobe(r) Photoshop(r) Album, które pozwala użytkownikom telefonu Nokia 7610 na organizowanie i edycję cyfrowych zdjęć na komputerze.

Z innych ważnych cech i funkcji telefonu Nokia 7610 warto wymienić wiadomości multimedialne MMS, pocztę elektroniczną, odtwarzacz plików muzycznych MP3/AAC, przeglądarkę internetową, pamięć o pojemności 72 MB z możliwością rozszerzenia, port USB, łączność w technologii Bluetooth oraz technologię Java. Elegancki telefon jest mały (93 cm3) i lekki (118 g) oraz oferuje czas rozmów wynoszący 3 godziny i czas oczekiwania równy 250 godzin. W szerokiej ofercie aplikacji dla urządzeń zgodnych z platformą Series 60 każdy użytkownik telefonu fotograficznego Nokia 7610 znajdzie coś, co pomoże w wyrażeniu jego artystycznego talentu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa Nokia 7610

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl