SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa Rada Etyki Mediów. Przewodniczącym ponownie Ryszard Bańkowicz

Ryszard Bańkowicz ponownie został wybrany na przewodniczącego Rady Etyki Mediów. To już jego czwarta kadencja i trzecia, podczas której będzie jej przewodniczył. Wybrano także 13 członków Rady na VIII kadencję na lata 2019-2022.

czekaj...Article

Wyboru dokonało Stowarzyszenie Konferencja Mediów Polskich podczas swojego walnego zebrania. Do rady weszli: Ryszard Bańkowicz, Krzysztof Bobiński, Helena Ciemińska-Kowalik, Urszula Dembińska-Nowakowska, Wojciech Dorosz, Hanna Kordalska- Rosiek, Andrzej Krajewski, Barbara Markowska -Wójcik, Krystyna Mokrosińska, Nina Nowakowska, Marek Nowicki, Tomasz Obertyn i Ernest Zozuń.

Poprzednia rada liczyła ośmiu członków. W jej pracach uczestniczyło pięcioro członków obecnego składu: Bańkowicz, Bobiński, Markowska-Wójcik, Nowakowska i Nowicki.

Na szefa REM ponownie wybrano Ryszarda Bańkowicza, zaś wiceprzewodniczącymi zostali: Helena Ciemińska-Kowalik  i Krzysztof Bobiński. Na sekretarza sygnowano Urszulę Dembińską-Nowakowską. 

W składzie Rady Etyki Mediów znaleźli się przedstawiciele Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Towarzystwa Dziennikarskiego, Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Związku Zawodowego Dziennikarzy, Związku Zawodowego Pracowników Twórczych i Technicznych TVP S.A. Wizja oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego.

W roku 2018 REM rozpatrzyła i wydała oświadczenia w 518 sprawach, a już w ciągu pięciu miesięcy 2019 roku- ponad 270 doniesień. Wśród rozpatrywanych spraw była m.in. sprawa listu prezydentów pięciu polskich miast, którzy po śmierci Pawła Adamowicza apelowali o analizę materiałów TVP na temat tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Kadencja nowej Rady Etyki Mediów zakończy się w 2022 roku.

Rada Etyki Mediów powołana została przez Konferencję Mediów Polskich. Celem Rady jest zajmowanie stanowisk i wydawanie opinii w sprawach istotnych dla mediów oraz dla ludzi związanych z nimi zawodowo. Podstawą do wydawania opinii są zasady ujęte w Karcie Etycznej Mediów opracowanej w 1995 r. przez członków Konferencji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa Rada Etyki Mediów. Przewodniczącym ponownie Ryszard Bańkowicz

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl