SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa Rada Etyki Mediów. Przewodniczącym ponownie Ryszard Bańkowicz

Ryszard Bańkowicz ponownie został wybrany na przewodniczącego Rady Etyki Mediów. To już jego czwarta kadencja i trzecia, podczas której będzie jej przewodniczył. Wybrano także 13 członków Rady na VIII kadencję na lata 2019-2022.

fot. Article

Wyboru dokonało Stowarzyszenie Konferencja Mediów Polskich podczas swojego walnego zebrania. Do rady weszli: Ryszard Bańkowicz, Krzysztof Bobiński, Helena Ciemińska-Kowalik, Urszula Dembińska-Nowakowska, Wojciech Dorosz, Hanna Kordalska- Rosiek, Andrzej Krajewski, Barbara Markowska -Wójcik, Krystyna Mokrosińska, Nina Nowakowska, Marek Nowicki, Tomasz Obertyn i Ernest Zozuń.

Poprzednia rada liczyła ośmiu członków. W jej pracach uczestniczyło pięcioro członków obecnego składu: Bańkowicz, Bobiński, Markowska-Wójcik, Nowakowska i Nowicki.

Na szefa REM ponownie wybrano Ryszarda Bańkowicza, zaś wiceprzewodniczącymi zostali: Helena Ciemińska-Kowalik  i Krzysztof Bobiński. Na sekretarza sygnowano Urszulę Dembińską-Nowakowską. 

W składzie Rady Etyki Mediów znaleźli się przedstawiciele Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Towarzystwa Dziennikarskiego, Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Związku Zawodowego Dziennikarzy, Związku Zawodowego Pracowników Twórczych i Technicznych TVP S.A. Wizja oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego.

W roku 2018 REM rozpatrzyła i wydała oświadczenia w 518 sprawach, a już w ciągu pięciu miesięcy 2019 roku- ponad 270 doniesień. Wśród rozpatrywanych spraw była m.in. sprawa listu prezydentów pięciu polskich miast, którzy po śmierci Pawła Adamowicza apelowali o analizę materiałów TVP na temat tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Kadencja nowej Rady Etyki Mediów zakończy się w 2022 roku.

Rada Etyki Mediów powołana została przez Konferencję Mediów Polskich. Celem Rady jest zajmowanie stanowisk i wydawanie opinii w sprawach istotnych dla mediów oraz dla ludzi związanych z nimi zawodowo. Podstawą do wydawania opinii są zasady ujęte w Karcie Etycznej Mediów opracowanej w 1995 r. przez członków Konferencji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa Rada Etyki Mediów. Przewodniczącym ponownie Ryszard Bańkowicz

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl