SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe programy i nowi prowadzący od października w Polsat News. Debiutują Joanna Racewicz i Bogdan Rymanowski

W nowej ramówce Polsatu News, która wystartuje 1 października, pojawią się nowi prowadzący i 9 nowych programów: „W rytmie dnia”, „Godziny szczytu”, „Biznes”, „Obraz dnia”, „Polityka na ostro”, „Przegląd Rzeczpospolitej”, „Polsat Doku w Polsat News”, „Dzień na świecie” i „Cztery strony prasy” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Na antenie zadebiutują Joanna Racewicz i Bogdan Rymanowski.

Studio Polsat News (fot. Polsat/Studio69)Article

Jak już informowaliśmy od października 2018 Telewizja Polsat odświeży kanał Polsat News. Tego dnia w newsowej stacji pojawi się nowa ramówka. Zadebiutuje również nowa oprawa, a także nowe studio.

6 nowości w dni powszednie, „W rytmie dnia” zastąpi „Informacje”

Nadawanie stacji w dni powszednie będzie się rozpoczynać od znanego już widzom pasma „Nowy dzień z Polsat News”, które będzie emitowane w dotychczasowym czasie, a więc od 6.00 do 10.00. Blok ten zacznie prowadzić m.in. Joanna Racewicz, która rozpocznie pracę w Telewizji Polsat. Bez zmian w przerwie tej audycji o 7.45 widzowie zobaczą program „Grafffiti”.

Od godz. 10.00 do 15.00 Polsat News transmitować będzie serwisy informacyjne w ramach nowego pasma „W rytmie dnia”, które zastąpi „Informacje”. Jak się nieoficjalnie dowiedział portal Wirtualnemedia.pl formuła tego bloku zmieni się znacząco. Stacja w zupełnie nowy sposób będzie prezentować informacje. W ramach tego pasma widzowie zobaczą m.in. programy informacyjno-publicystyczne.

Bez zmian o 15.00 będzie można oglądać „Newstelegraf”, o 15.50 - popołudniowe „Wydarzenia”, a o 16.10 - „Więcej Wydarzeń”.

Od 16.30 do 18.00 Polsat News pokaże nowy program „Godziny szczytu”, który zastąpi tradycyjne serwisy informacyjne pokazywane w tym paśmie. Z naszych ustaleń wynika, że będzie to informacyjno-publicystyczna audycja, która będzie miała charakter autorski - poprowadzą ją Bartosz Kurek i Anna Hałas-Michalska. Będą w niej prezentowane tematy zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Nadawany o godz. 18.00 magazyn „Biznes informacje” zmieni się w „Biznes”, czyli nową wersję tej audycji. Aktualnie gospodarzami „Biznes informacji” są: Daria Kwiecień, Jacek Brzeski, Przemysław Talkowski i Robert Bernatowicz.

Nie zmieni się ramówka Polsatu News pomiędzy 18.20, a 20.00, kiedy stacja nadal będzie pokazywać kolejno „Interwencję”, główne wydanie „Wydarzeń” oraz „Wydarzenia i opinie” (w piątki „Więcej wydarzeń” do 19.30, a lukę między 19.30 a 20.00 wypełni dodatkowy blok „Obrazu dnia”).

Jak już informowaliśmy, nowym gospodarzem głównego wydania „Wydarzeń” oraz prowadzącym program publicystyczny „Wydarzenia i opinie” od października będzie Bogdan Rymanowski.

Duże zmiany czekają Polsat News w prime-time. Z anteny stacji zniknie nadawany między 20.00 a 21.00 program Agnieszki Gozdyry „Tak czy nie”. W to miejsce o 20.00 stacja pokaże „Interwencję Extra”, a o 20.30 - nowy program „Obraz dnia”. Z naszych informacji wynika, ze to będzie wieczorne podsumowanie informacyjne dnia.

O 21.00 zadebiutuje kolejna nowość, czyli trwająca 50 minut „Polityka na ostro”. Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że tę audycję poprowadzą Agnieszka Gozdyra oraz Grzegorz Jankowski.

Bez zmian Polsat News będzie pokazywać wieczorne wydanie „Wydarzeń”, które zaczną się o 21.50, a skończą - o 22.30 (nie tylko w dni powszednie ale i także w weekendy). Aktualnie dziennik jest transmitowany między 22.00 a 23.00.

Codziennie o 22.30 widzowie będą mogli oglądać kolejną audycję, czyli trwający pół godziny blok „Dzień na świecie”. Jak ustaliliśmy, będzie to nowa odsłona audycji „To był dzień na świecie”, która w Polsat News z przerwami była nadawana od 2008 roku do czerwca br., a ostatnio prowadził ją Grzegorz Dobiecki. Z naszych ustaleń wynika, że „Dzień na świecie” będzie miał dwóch prowadzących - Grzegorza Dobieckiego, a także Jana Mikrutę.

O 23.00 i 23.30 stacja pokaże kolejne bloki „Obrazu dnia” (nowości, której pierwszy blok zaplanowano na 20.30).

Po północy, czyli tak jak do tej pory, Polsat News pokaże powtórki swoich programów.

„Przegląd Rzeczpospolitej” i „Polsat Doku w Polsat News” nowościami w soboty

Sobotnie pasmo również otworzy „Nowy dzień z Polsat News”, który tego dnia będzie trwać do 9.30, a więc o 30 minut krócej niż dotychczas.

Z 10.30 na 9.30 przeniesiony zostanie 25-minutowy magazyn „Top wtop”, a tuż po nim widzowie zobaczą 15-minutowy blok „W rytmie dnia”.

O 10.15 zadebiutuje nowy program „Przegląd Rzeczpospolitej”, który potrwa 75 minut, a po nim stacja pokaże serwisy informacyjne w ramach godzinnego wydania „W rytmie dnia”.

Na 11.30 zaplanowano emisję premierowych odcinków audycji „W bliskim planie” Alicji Resich-Modlińskiej, która zostaje przeniesiona z godz. 19.30.

Od 12.00 do 17.30 widzowie zobaczą „W rytmie dnia” w przerwie miedzy 16.30 a 17.00 na „Horyzont zdarzeń”.

Na godz. 17.30 przygotowano kolejną nowość czyli trwające 75 minut pasmo „Polsat Doku w Polsat News”, które zastąpi m.in. magazyn Agaty Gierszewskiej i Magdaleny Woroń „Światowidz”.

Następnie widzowie bez zmian zobaczą główne wydanie „Wydarzeń” oraz program „Więcej Wydarzeń”, po którym będzie można obejrzeć kolejne wejście bloku „Obraz dnia”.

Bez zmian o 20.00 stacja będzie pokazywać „Skandalistów” Agnieszki Gozdyry, a o 21.00 - magazyn „Interwencja - Taka jest Polska”.

„Cztery strony prasy” i znane już widzom kontynuacje w niedziele

W niedzielne poranki „Nowy dzień z Polsat News” bez zmian będzie trwać do 9.00, a po jego zakończeniu widzowie zobaczą kolejne wydania „Śniadania z Polsat News”.

Niedzielną nowością stacji będzie magazyn „Cztery strony prasy” trwający od 10.00 do 11.00. Kolejne 45 minut wypełni „W rytmie dnia”, a o 11.45 bez zmian widzowie zobaczą kolejne wydania audycji „Angelus”.

Od 12.30 do 17.30 widzowie zobaczą „W rytmie dnia” z przerwą na półgodzinny magazyn Fundacji Polsat „Wystarczy chcieć”, który bez zmian będzie pokazywany o 13.30.

Na 17.30 zaplanowano powtórki „W bliskim planie”, na 18.00 - „W rytmie dnia”, a o 18.20 widzowie zobaczą „Agropasję”, która zostanie przeniesiona z 17.30. Tradycyjnie na 18.50 zaplanowano główne wydanie „Wydarzeń”, na 19.15 - „Więcej Wydarzeń”, a na 19.30 - „Państwo w państwie”.

Tuż po „Państwo w państwie”, czyli o 21.00 w zupełnie nowym pasmie widzowie zobaczą kolejne odcinki „Prezydentów i premierów”, które dotychczas prowadził Jarosław Gugała.

Nowe studio i scenografia Polsat News

Od 1 października br. serwisy informacyjne oraz „Wydarzenia” będą nadawane z nowego studia, które zyska całkiem nową scenografię. Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, studio Polsat News zyska zupełnie nową ścianę wizyjną, czyli duży ekran za prowadzącym, na którym wyświetlają się zapowiedzi materiałów.

Remont studia Polsat News przeprowadzany jest od lipca br. Nadawanie serwisów informacyjnych, pasma porannego „Nowy dzień”, i „Wydarzeń” przeniesiono do studia zastępczego.

W minionym półroczu grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 4,95 mld zł przychodów ze sprzedaży i 523,6 mln zł zysku netto. Firma miała sprzedanych 16,7 mln jednostkowych usług (2,6 proc. więcej niż rok wcześniej) i 5,72 mln abonentów (po spadku o 1,6 proc. w skali roku).

Dołącz do dyskusji: Nowe programy i nowi prowadzący od października w Polsat News. Debiutują Joanna Racewicz i Bogdan Rymanowski

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
TVP Info może się bać ;)
odpowiedź
User
Nie widać
codziennego programu "Z życia Partii". Mają jeszcze pole do dobrych zmian.
odpowiedź
User
Rozbawiony
Będzie więcej sponsorowanych wywiadów?
odpowiedź