SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa Toyota na polskim rynku

W kwietniu 2003 na polskim rynku pojawi się nowa Toyota Avensis

W kwietniu 2003 na polskim rynku pojawi się nowa Toyota Avensis. Kwietniowa kampania wprowadzająca nowy model łączy elementy ATL z programem jazd próbnych oferowanych 50 tysiącom klientów wybranych z bazy danych Claritas na podstawie najnowocześniejszych metod analitycznych (scoring).

Agencja Saatchi & Saatchi i zespół marketingowy Toyoty, opracowując kompleksowe działania promujące samochód, postawili na precyzję i efektywność.

Przy przygotowywaniu kampanii wprowadzającej nowy model Toyoty Avensis położono nacisk na doskonałe właściwości jezdne nowego Avensis-a, które poza wyglądem i jakością wykonania są bardzo ważnym czynnikiem skłaniającym do zakupu tego samochodu. Stwierdzono, że najlepszym sposobem na przekonanie klientów będzie jazda próbna, podczas której kierowcy poczują różnicę w prowadzeniu Avensis-a i innych samochodów.

Ofertę jazdy próbnej złożono 50 tysiącom odbiorców, których wyselekcjonowano z bazy Claritas na podstawie zaawansowanych metod analitycznych typu scoring, obliczeń statystycznych i technik „data mining”.

Agencja Saatchi & Saatchi zaprojektowała przesyłkę, którą wysłano do klientów z całej Polski. Poza informacjami o nowym Avensis-ie przesyłka zawierała informacje, w jaki sposób można zarezerwować jazdę testową w dowolnym salonie na terenie całego kraju. Przygotowane zostały trzy kanały kontaktu z klientami tj. telemarketing, internet oraz SMS-y, a Telecentrum koordynuje napływające zgłoszenia i umawia zainteresowanych na jazdy próbne.

„Rezultaty z kilku pierwszych dni akcji wskazują, że zainteresowanie klientów jest bardzo duże i przekracza wstępne oczekiwania, co prawdopodobnie wynika z niezwykłej precyzji przy wyborze adresatów komunikacji.” – powiedział Krzysztof Prus, Marketing Communication Manager w Toyocie Motor Poland. Analitycy Claritas selekcjonując bazę założyli, że potencjalni nabywcy to osoby podobne do aktualnych użytkowników samochodów zbliżonych w standardzie do promowanego auta. Lista podobnych modeli została uzgodniona z przedstawicielami Toyoty.

„W wyniku prac analitycznych ustalono, które cechy oraz jakie ich kombinacje są charakterystyczne dla klientów, będących w kręgu zainteresowań. Stopień zbieżności cech danej osoby, a typowego użytkownika samochodu podobnego do Toyoty Avensis pozwolił ocenić potencjał danej osoby do zakupu.” – powiedział Krzysztof Kuwałek Prezes Claritas Poslka

Złożone prace analityczne dały możliwość pełnego dostosowania wielkości grupy docelowej, do której jest kierowana oferta do skali planowanej akcji. Precyzyjny dobór osób, którym przedstawiono ofertę zakupu nowej Toyoty Avensis podnosi efektywność działań i obniża koszty promocji.

W porównaniu do swojego poprzednika nowy model Toyoty Avensis zmienił się nie do poznania i jest dostępny wyłącznie w Europie. Celem było przygotowanie auta nie tylko doskonałego technicznie, ale również spełniające wszystkie wymagania dotyczące „design-u”, jakości użytych materiałów i wykończenia wnętrza, jakie mają kierowcy europejscy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa Toyota na polskim rynku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl