SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa TVP według Rafała Trzaskowskiego: apolityczna, etyczna w działaniu i nowoczesna

Apolityczność, etyka w działaniu - bez manipulacji i hejtu, misja edukacyjna oraz nowe technologie - to podstawa, na której Rafał Trzaskowski chciałby oprzeć funkcjonowanie nowej telewizji publicznej. Prezydent Warszawy opowiedział się też za "uspołecznieniem" telewizji państwowej.

Trzaskowski, kandydat PO i Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, zapowiedział niedawno, że jeśli wygra wybory, doprowadzi do głębokich zmian w Telewizji Polskiej. Opowiedział się za likwidacją całodobowego kanału informacyjnego TVP Info, głównego programu informacyjnego TVP - "Wiadomości" oraz programów publicystycznych Telewizji Polskiej.

W czwartek polityk wziął udział w debacie eksperckiej pt. "Nowe media publiczne". Uczestniczyli w niej też m.in. reżyser Agnieszka Holland, b. dziennikarz i członek KRRiT Krzysztof Luft, dziennikarka Agnieszka Szydłowska (do niedawna radiowa "Trójka"), Edwin Bendyk (tygodnik "Polityka"), Ewa Kulik-Bielińska z Fundacji im. Stefana Batorego oraz medioznawca dr Michał Głowacki.

Po zakończeniu debaty prezydent Warszawy powtórzył swe główne zastrzeżenia do funkcjonowania obecnej TVP, którą - jak ocenił - obecna władza doprowadziła do "kompletnej dewastacji".

Czytaj także: Rafał Trzaskowski zapowiedział likwidację TVP Info. "Chce zniszczyć dziennikarzy"

Podkreślił, że dyskusja z ekspertami pozwoli mu przygotować rozwiązania dotyczące reformy TVP. "Wspólnie ustaliliśmy przede wszystkim najważniejsze zasady. Po pierwsze oczywiście zasada apolityczności tak, żeby nowa telewizja publiczna nigdy nie była już upolityczniona i nigdy nie podlegała politykom. Po drugie etyczna w działaniu tak, aby nowa telewizja publiczna pozbawiona była manipulacji, siania nienawiści i hejtu. Po trzecie - misja edukacyjna, która jest jedną z najważniejszych misji telewizji publicznej" - wyliczał Trzaskowski.

Nowa telewizja państwowa miałaby być ponadto - według niego - oparta o nowe technologie. "Tutaj przede wszystkim ton dyskusji zmierzał do tego, żeby tworzyć od nowa platformę nowej telewizji publicznej, na której będę wszystkie media - telewizja i radio" - zaznaczył prezydent stolicy.

Poinformował również, że uczestnicy dyskusji opowiedzieli się za "uspołecznieniem" telewizji publicznej. "Chodzi o to, żeby to ludzie, społeczeństwo obywatelskie tę telewizję tworzyło i żeby ta telewizja funkcjonowała właśnie pod nadzorem społeczeństwa obywatelskiego, bo to da nam pełną gwarancję, że nowa telewizja publiczna będzie w pełni niezależna, apolityczna, wolna od manipulacji i hejtu i przede wszystkim, że obywatele będą mieli poczucie, że po pierwsze ją sami współtworzą, a po drugie, że za nią odpowiadają" - przekonywał Trzaskowski.

Dołącz do dyskusji: Nowa TVP według Rafała Trzaskowskiego: apolityczna, etyczna w działaniu i nowoczesna

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
No no... Taka na wzór TVN...
odpowiedź
User
Maciej
Ktoś sobie robi żarty z wyborców, ludzi?
Przecież ten pan rządził kilka lat w Polsce, był blisko szefa partii. PO w tym czasie nie zrobiło NIC w celu odpolitycznienia TVP. Może też szczególnie nic nie popsuli, choć tłuste wypłaty dla kilku dziennikarzy-celebrytów były. Także obecnie trzeba zacisnąć zęby i słuchać Zenka, a nie obiecywać to, co można było zrobić już kilka razy, mając większość w postaci Sejmu i Prezydenta.
PS Nie jestem za PiS.
odpowiedź
User
xxx
A to ciekawe. Bo jeszcze niedawno PO chciała likwidować TVP. A tu już widzę, że jednak nie. PO miała 8 lat na uczynienie TVP taką, o jakiej mówi ten pretendent. A nie zrobiła. Dlaczego?
odpowiedź