SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowa Zelandia przoduje w wykorzystaniu Internetu

Mieszkańcy tego kraju korzystają z Internetu częściej niż Polacy, a także Amerykanie

Internet cieszy się największą popularnością w Nowej Zelandii. Mieszkańcy tego kraju korzystają z Internetu częściej niż Polacy, a także Amerykanie - wynika z sondażu firmy badawczej Taylor Nelson Sofres (TNS), przeprowadzonego w 32 krajach, w tym w Polsce, przez TNS OBOP.

Według raportu, trzy czwarte Nowozelandczyków osobiście korzystało w ciągu ostatniego miesiąca z Internetu. Na drugim miejscu są Holendrzy (72 proc.) i Duńczycy (71 proc.). Amerykanie są na piątym miejscu (68 proc.), a Polacy na 23. (co piąty Polak skorzystał w ciągu miesiąca z Internetu).

Średnio w 27 przebadanych w tej sprawie krajach z Internetu korzysta 45 proc. mieszkańców. Podobnie jak Polacy, grubo poniżej średniej są Bułgarzy (9 proc.), Turcy (13 proc.), Węgrzy (15 proc.) i Litwini (21 proc.), a także Malezyjczycy (29 proc.) i Słowacy (31 proc.).

Sondaż potwierdził, że z Internetu korzystają częściej mężczyźni (co drugi) niż kobiety (40 proc.). Raport pokazuje też, że największą popularnością Internet cieszy się wśród młodych ludzi - korzysta z niego dwie trzecie osób poniżej 25. roku życia.

W grupie wiekowej 25-34 lata jest to 56 proc., 35-44 lata - 48 proc., 45-54 lata - 40 proc., 55-64 lata 27 proc., i zaledwie 13 proc. osób powyżej 65 lat.

Badanie przeprowadzono od lipca do października 2003 roku na łącznej grupie 31 823 osób.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowa Zelandia przoduje w wykorzystaniu Internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl