SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe akcje społeczne

Ruszyły akcje "Z kamerą bezpieczniej" oraz "Nasza Paczka"

24 listopada w Urzędzie Miejskim w Szczecinie odbyła się konferencja inaugurująca 2 akcje społeczne organizowane wspólnie przez Fundację Razem Bezpieczniej oraz Agencję DCS. Gościem specjalnym spotkania był Prezydent Miasta Szczecina Marian Jurczyk, który objął honorowy patronat nad projektami.

Celem akcji "Z kamerą bezpieczniej" jest rozbudowanie systemu monitoringu miasta, funkcjonującego przy Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie. Obecnie w Szczecinie w miejscach o największym natężeniu ruchu zainstalowanych jest 9 kamer. Obrazy z kamer trafiają do policyjnego Centrum Wspomagania Dowodzenia Alkazar. W sytuacjach wymagających interwencji operator może natychmiast wysłać patrol w miejsce zdarzenia widoczne na obrazie. Zdaniem policji kamery przyczyniły się  do poprawy bezpieczeństwa w centrum miasta.

"W ciągu ostatnich kilku lat zmniejszyła się liczba uciążliwych i trudnych do ścigania przestępstw - kradzieży oraz kradzieży z rozbojem - powiedział podinsp. Waldemar Palejko z Fundacji. Obraz zarejestrowany przez kamery jest najlepszym świadkiem zdarzenia".
Na ulice Szczecina dzięki akcji ma trafić 10 dodatkowych kamer.

"Nasza paczka" to drugi wspólny projekt Fundacji i DCS, który właśnie się rozpoczął. Celem akcji jest z jednej strony promowanie wśród młodych Szczecinian odpowiedzialnych zachowań, nauka postaw prospołecznych oraz wskazywanie właściwego postępowania w sytuacjach niebezpiecznych. Celem równoległym jest stworzenie atrakcyjnego przekazu, który pokaże młodym - i nie tylko im - Szczecin od najładniejszej, najciekawszej i jak najbardziej pozytywnej strony. Narzędziem służącym przekazaniu powyższych treści będzie fotokomiks przedstawiający wydarzenie bliskie młodzieży, sytuacje wzięte z życia. Atrakcyjna tematyka i forma przekazu to dobry sposób dotarcia do młodzieży i wpojenia im właściwych zachowań.

18 grudnia w szczecińskim Centrum Galaxy odbędzie się wybór głównych bohaterów fotokomiksu "Nasza Paczka". Wydawnictwo trafi wiosną przyszłego roku do szczecińskich szkół, będzie także dostępne w miejscach odwiedzanych przez młodzież.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe akcje społeczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl