SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe konkursy na częstotliwości KRRiT w Strzegomiu i Paprotni

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisała konkursy dla spółek zainteresowanych możliwością uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze lokalnym w Paprotni – na 106,0 MHz oraz w Strzegomiu – na 101,7 MHz.

fot. Shutterstock.comArticle

O możliwość uzyskania koncesji na 10 lat w województwie wielkopolskim w Paprotni mogą ubiegać się zainteresowani rozpoczęciem nadawania lub rozgłośnie, które chcą rozszerzyć zasięg nadawania programu o charakterze lokalnym i uniwersalnym.

Audycje mają dotyczyć tematyki lokalnej, spraw Paprotni i innych miejscowości objętych zasięgiem nadawania. Program ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę, zawierać przekazy słowne oraz przekazy słowne w audycjach słowno-muzycznych, w tym obligatoryjnie mają być nadawane: własne lokalne serwisy informacyjne (dzienniki) oraz publicystyka na temat problemów lokalnych.

Audycje słowne i inne przekazy słowne poświęcone tematyce lokalnej będą stanowić nie mniej niż 10 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6.00 – 23.00. Programy niepochodzące od koncesjonariusza nie mogą stanowić więcej niż 33 proc. dobowego czasu nadawania programu w godzinach 6.00–23.00.

Gminy objęte w całości lub części zasięgiem rozpowszechniania programu tp: Kościelec, Kramsk, Krzymów, Władysławów.

Te same wymagania dotyczą uzyskania koncesji w Strzegomiu, w województwie dolnośląskim na 101,7 MHz. Audycje o charakterze lokalnym muszą dotyczyć regionu nadawania.

Wnioski mogą być składane w ciągu 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia.

W sumie KRRiT ogłosiła sześć konkursów na częstotliwości o charakterze lokalnym lub uniwersalnym. Oprócz wspomnianych dotyczą one także: Lublina, Łodzi, Bydgoszczy oraz pakietu pięciu częstotliwości: w Białej Podlaskiej, Bielsku, Lublinie, Sokółce, Siemiatyczach.

Dołącz do dyskusji: Nowe konkursy na częstotliwości KRRiT w Strzegomiu i Paprotni

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
W Paprotni powino zagrac aleradio
odpowiedź
User
Mix
A w Strzegomiu Radio Sudety
odpowiedź
User
Zadowolony
No i prawdopodobnie tak będzie. Paprotnia - Ale Radio
Strzegom - Sudety 24
odpowiedź