SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Nowe logo spółki Wielton przygotowało White Cat Studio

Wielton wprowadził nowe logo i identyfikację wizualną, opracowane przez agencję White Cat. Zniknęło prostokątne tło poprzedniego loga, wprowadzono też nowy krój liter. To pierwszy etap prac nad ujednoliceniem graficznych identyfikacji  wszystkich marek Grupy Wielton.

Article

W pierwszym etapie prac nad logosem zrezygnowano z żółtego, prostokątnego tła znaku, nadając cieplejszy kolor żółty. Został wykorzystany on w sygnecie, a także w elementach systemu identyfikacji wizualnej. W znaku zmieniona została także typografia. Autorzy zastosowali proste, masywne liternictwo, które podkreślać ma siłę i solidność marki.

- W odróżnieniu od poprzedniego znaku, który był narysowany bardziej miękką kreską i miał naturalistyczny charakter, nowy został wykreślony geometrycznie przy pomocy łuków i ostrych cięć. Nadaliśmy mu techniczny charakter, dzięki czemu przypomina silny i stabilny mechanizm, który poradzi sobie w każdych warunkach.  Zrezygnowaliśmy również z dotychczasowej obręczy, co daje możliwość lepszej ekspozycji i skupienia na samym symbolu wielbłąda - komentuje Michał Łojewski, współzałożyciel i dyrektor kreatywny pracowni White Cat.

Autorem projektu jest Michał Łojewski. White Cat przeprowadzi również proces porządkowania struktury identyfikacji w ramach spółek zależnych należących do grupy. Obecnie trwają prace nad identyfikacją pozostałych podmiotów w ramach Wielton Group. Firma została wyłoniona w procesie konkursu ofert.

Spółka Wielton z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona trzech największych producentów w swojej branży w Europie. Jest także w dziesiątce największych światowych graczy w branży. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Grupa Wielton posiada dwa centra produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 roku Wielton uruchomił spółkę zależną w Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie jako pierwszy europejski producent wybuduje montownię naczep drogowych. W ramach całej Grupy zatrudnienie znajduje obecnie około 2,5 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo 1,4 tys. w Wieluniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe logo spółki Wielton przygotowało White Cat Studio

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry