SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Deutsche Telekom ujednolica globalny branding i modyfikuje logo T-Mobile

Grupa Deutsche Telekom (do której należy T-Mobile Polska) ujednolica globalny branding i pozycjonowanie. Celem zmiany jest podkreślenie "strategi budowy wiodącego, cyfrowego operatora telekomunikacyjnego". Telekom odświeża także logo.

Article

Grupa Deutsche Telekom, której częścią jest T-Mobile Polska, dostosowuje identyfikację marki do swojej strategii wiodącego cyfrowego dostawcy usług telekomunikacyjnych. W ramach międzynarodowego pozycjonowania firma będzie koncentrować się na obecności w przestrzeni cyfrowej, zrównoważonych działaniach i jedności społecznej.

"Dzięki temu podejściu Deutsche Telekom chce tworzyć spójne, jednolite doświadczenie marki na całym świecie" - podaje operator.

Zobacz: Deutsche Telekom szuka partnerów do budowy sieci światłowodowej. Także w Polsce

Nowe logo T-Mobile

Aby podkreślić podejście skupione na jednej marce, Deutsche Telekom wprowadza nowe logo Grupy, koncentrując silniej uwagę wokół samego „T”. Ponadto w ramach nowej architektury mocniej podkreślona i bardziej przejrzysta będzie rola magenty. Skojarzona z kolorem nazwa marki w przyszłości ustrukturyzuje portfolio produktów we wszystkich krajach.

- Podejście do globalnego rynku przyjęte przez Grupę Deutsche Telekom stanowi kluczowy filar naszej międzynarodowej, cyfrowej i zrównoważonej strategii korporacyjnej – powiedział Ulrich Klenke, chief brand officer w Deutsche Telekom. Wszystko się tutaj łączy – jeden cel, jedna architektura marki, jedno logo, jedno hasło i jeden projekt brandu. Dzięki naszej globalnej strategii marki chcemy sprawić, aby nasz rozwój w kierunku lidera telekomunikacji cyfrowej był widoczny dla wszystkich - dodaje Klenke.

W ramach strategii jednej marki Deutsche Telekom będzie używać nowego logo Grupy docelowo we wszystkich spółkach działających pod brandem „T” w różnych krajach. W formie 1-T-1 (cyfra-T-cyfra) logo stanowi podstawę przejrzystej architektury marki, a samo „T” staje się bardziej kompaktowe. Aby uzyskać ten efekt, firma zoptymalizowała krzywizny i wzmocniła górę, środek oraz dół logotypu.

Zobacz: Deutsche Telekom stawia na ekologię. Zerowa emisyjność w 2040 roku

Ponadto nowy projekt przełoży się na uproszczenie użytkowania identyfikacji wizualnej i poprawę świadomości klientów we wszystkich cyfrowych i fizycznych punktach styku.

Dodatkowo „T” otrzyma bardziej znaczącą rolę w komunikacji brandu i znajdzie się w jej centrum, co umożliwi lepsze wkomponowanie w różnorodne konteksty. Nowe logo zaznacza aktualny kierunek pozycjonowania marki, stanowiąc zarazem symbol cyfrowego optymizmu.

Przyjęty przez Deutsche Telekom cel został ujęty w haśle „Nie zatrzymamy się, dopóki wszyscy nie będą połączeni” („We won't stop until everyone is connected”).

- »T«, które stworzyliśmy w naszym nowym logo, jest dla mnie jak silne światło latarni morskiej naprowadzające nas na cel – mówi Ulrich Klenke. Jakość i siła naszej sieci oraz wiedza całej Grupy Deutsche Telekom w zakresie technologii cyfrowych przynoszą korzyści wszystkim i pozwalają nam jako społeczeństwu na sprostanie każdemu wyzwaniu. Jest to możliwe za sprawą innowacyjnych usług najwyższej jakości, a także silnej koncentracji na potrzebach klienta, która stawia za cel ułatwianie i wzbogacanie życia ludzi - komentuje Ulrich Klenke.

Magenta, czyli barwa marki, pozostanie wyróżnikiem dla jej klientów. "Ma to związek z ogromną rozpoznawalnością koloru względem brandu – niewiele firm na świecie kojarzy się konsumentom tak silnie z obraną przez nie barwą korporacyjną" - wyjaśnia operator.

Zobacz: Wyznania miłosne w czasie rzeczywistym w kampanii T-Mobile na Walentyki

Debiut brandingu Deutsche Telekom na Mobile World Congress

Po raz pierwszy Deutsche Telekom wykorzysta nowe logo podczas Mobile World Congress, który odbędzie się w dniach 28 lutego-3 marca w Barcelonie.

Zmiana zostanie sfinalizowana we wszystkich krajach w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat w sposób zoptymalizowany pod kątem kosztów, a także wykorzystywanych zasobów. W pierwszej kolejności firma wprowadzi zmiany w kanałach cyfrowych, w obrębie kampanii komunikacyjnych oraz sponsoringu.

Następnym etapem będą modyfikacje w fizycznej przestrzeni, uwzględniającej budynki i sklepy.

Strategiczne fundamenty nowej prezentacji marki zostały opracowane przez Group Brand Management w Deutsche Telekom. Ich wdrożenie obejmuje wszystkie istotne obszary w Grupie i zostało zaplanowane we współpracy z MetaDesign z Dusseldorfu.

Dołącz do dyskusji: Deutsche Telekom ujednolica globalny branding i modyfikuje logo T-Mobile

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zawer
ciekawe co zrobią z marką Magenta, niedawno wprowadzoną w Austrii,
5 0
odpowiedź
User
Tomek
Kto pisze i wymyśla te bzdury typu: "Ponadto nowy projekt przełoży się na uproszczenie użytkowania identyfikacji wizualnej i poprawę świadomości klientów we wszystkich cyfrowych i fizycznych punktach styku."
11 0
odpowiedź
User
Cucaburra
Niektórym taka zmiana może się wydać niewiele znaczącym incydentem, ale ujednolicenie identyfikacji marki ma naprawdę duże znaczenie w kontekście jej eksploatacji. Poza tym powinno to ją dodatkowo wzmocnić.
4 0
odpowiedź