SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe narzędzia rozwoju biznesu na Facebooku i Instagramie

Podczas wydarzenia dla influenceów Creator Week 2022 Meta ogłosiła nowe funkcje i narzędzia, które otworzą nowe możliwości zarabiania na Facebooku i Instagramie.

Article

Meta rozszerza możliwość dzielenia się cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi na Instagramie na kolejne kraje w całej Europie. Twórcy i kolekcjonerzy NFT będą mogli podłączyć swój cyfrowy portfel do Instagrama i publikować cyfrowe kolekcje, które stworzyli lub kupili.

Na Instagramie, oprócz statycznych NFT w formie obrazów, będzie można teraz publikować także wideo oraz animacje. Przy każdym NFT pojawiać się będą także informacje takie jak nazwa kolekcji czy opis. Obsługiwane obecnie sieci blockchain to Ethereum, Polygon, Flow i Solana, a kompatybilnymi z Instagramem portfelami stron trzecich są Rainbow, MetaMask i Trust Wallet, Coinbase Wallet, Dapper i Phantom.

Wsparcie od obserwujących na Facebooku i inne nowe narządzia

Użytkownicy mogą teraz łatwiej korzystać z gwiazdek na Facebooku dzięki nowej funkcji, która automatycznie włącza możliwość przyznawania gwiazdek na publicznych treściach twórców, w tym w rolkach. Funkcja jest jak na razie w fazie testów – jest dostępna na wybranych profilach twórców z całego świata.

Meta wprowadza także nowe funkcje dla twórców korzystających już z gwiazdek. Mają ułatwić ich zdobywanie oraz umożliwić interakcję z osobami obdarowującymi.

Wydarzenie z gwiazdkami (Stars Party) w Rolkach - wyjątkowe wydarzenie, będące skutkiem otrzymania ogromnej liczby gwiazdek od fanów. Gdy twórca otrzyma dużą liczbę gwiazdek, na ekranie pojawi mu się nakładka z 5-minutowym odliczaniem i postępem w kierunku osiągnięcia celu, która będzie zachęcać fanów do wysłania gwiazdek i zdobycia przez niego docelowej liczby gwiazdek. Wydarzenie kończy się po osiągnięciu celu lub po zakończeniu odliczania. Osiągnięcie celu zostanie uczczone na czacie, a fani, dzięki którym wydarzenie z gwiazdkami miało miejsce, zostaną wyróżnieni.

Kolejna funkcja to testowanie nowego zestawu wirtualnych prezentów dostosowanych do konkretnych treści. Przykładowo – jeśli użytkownik ogląda rolkę swojego ulubionego twórcy zajmującego się zwierzętami, będzie mógł wysłać temu twórcy prezent o psiej tematyce.

Twórcy otrzymali ponadto więcej narzędzi pozwalających na kontaktowanie się z nadawcami gwiazdek. Do zakładki pozwalającej na zarządzanie komentarzami został dodany specjalny filtr pozwalający na wyświetlanie wszystkich komentarzy od obserwujących dających gwiazdki w jednym miejscu. Dzięki temu twórcy będą mogli odpowiadać na wiele komentarzy jednocześnie.

Od teraz obserwujący na Facebooku mogą przyznawać gwiazdki przy zdjęciach i postach tekstowych.

Tryb profesjonalny na Facebooku

Twórcy mogą teraz korzystać z nowego ustawienia profilu na Facebooku, jakim jest tryb profesjonalny. Pozwala on na budowanie publicznej obecności na platformie przy zachowaniu prywatności. Tryb profesjonalny gwarantuje twórcom, i każdemu (powyżej 18 roku życia), kto chce zostać twórcą, zestaw narzędzi pozwalający na rozwój swoich społeczności za pośrednictwem osobistego profilu na Facebooku.

Tryb profesjonalny uprawnia twórców do zarabiania poprzez gwiazdki, reklamy w rolkach, reklamy in-stream i Reels Play. Twórcy otrzymują również dostęp do narzędzi do analityki treści i odbiorców oraz zasobów edukacyjnych.

Dołącz do dyskusji: Nowe narzędzia rozwoju biznesu na Facebooku i Instagramie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
U7
Regulatorzy w poszczególnych krajach powinni wreszcie zabrać się branżę NFT. Jest to zorganizowane wyłudzanie pieniędzy od szczególnie młodszych i mało świadomych użytkowników internetu (mamienie iluzorycznymi potencjalnymi zyskami za zakup bezwartościowego cyfrowego certyfikatu) i zupełnie wypaczone wykorzystywanie tej technologii.

To samo dotyczy kolejnych kryptowalut wymyślanych/tworzonych chyba na poczekaniu.
0 0
odpowiedź