SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowe odcinki trzeciego sezonu podcastu “Rozmowy Facebooka” – tym razem o cyfrowych zagrożeniach, bezpieczeństwie w sieci i metawersum

W trzecim sezonie podcastu “Rozmowy Facebooka” gospodarze – Edyta Kowal i Karol Stryja – wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiają o wyzwaniach społeczeństwa cyfrowego. W najnowszych odcinkach usłyszeć można m.in. przedstawicielkę NASK Annę Borkowską i Natalię Hatalską, analityczkę trendów i założycielkę instytutu infuture.institute.

Article

Najnowsze odcinki podcastu “Rozmowy Facebooka” przyniosły za sobą odpowiedzi na kolejne nurtujące pytania dotyczące społeczeństwa cyfrowego. Usłyszeć w nich można m.in., jaką przyszłość czeka internet i w jaki sposób powinniśmy dbać o naszą prywatność w sieci. W odcinku poświęconym cyberbezpieczeństwu redaktor naczelny portalu ZaufanaTrzeciaStrona.pl Adam Haertle i Anna Borkowska, ekspertka do spraw edukacji cyfrowej w NASK, rozmawiali o sposobach na stworzenie przyjaznego środowiska internetowego oraz o edukacji w zakresie bezpieczeństwa w internecie.

Jak się okazuje, niewielu użytkowników internetu wie, jak uchronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi w przestrzeni cyfrowej. Zagrożenia ewoluują, a cyberprzestępcy znajdują coraz nowsze sposoby na pozyskiwanie danych osobowych. Podatni na internetowe oszustwa są zarówno dorośli, jak i dzieci, dlatego tak ważne jest uświadamianie o potencjalnych niebezpieczeństwach i zachowanie szczególnej ostrożności w wirtualnej przestrzeni.

O czym rozmawiały gościnie najnowszego, szóstego już odcinka Rozmów Facebooka? Tym razem słuchacze mogli zanurzyć się w metawersum, czyli internecie przyszłości połączonym z wirtualną rzeczywistością. Czy fantastyczna wizja rodem z filmów science fiction jest możliwa do spełnienia? Wszystko na to wskazuje, jednak to długi i złożony proces, który wymaga całkowicie nowej infrastruktury i szczegółowych regulacji. Zaproszone ekspertki – Joanna Sosnowska i Natalia Hatalska – rozmawiały między innymi o wyzwaniach, z którymi będziemy mierzyć się w nowej rzeczywistości, i zdradziły, jaką książkę Mark Zuckerberg poleca swoim pracownikom.

O tych i innych wyzwaniach społeczeństwa cyfrowego można posłuchać w “Rozmowach Facebooka” m in. na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts. Prowadzącymi są Edyta Kowal, ekspertka w zakresie marketingu i doradztwa strategicznego dla firm, oraz Karol Stryja, jeden z czołowych promotorów podcastów i rewolucji głosowej w Polsce. Wstęp do trzeciego sezonu “Rozmów Facebooka” czyta Urszula Dudziak. Słuchacze także mają możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami pod adresem: rozmowyfacebooka@fb.com.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe odcinki trzeciego sezonu podcastu “Rozmowy Facebooka” – tym razem o cyfrowych zagrożeniach, bezpieczeństwie w sieci i metawersum

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pejs
Kto się tam ukazuje tego ja nie szanuję.
1 0
odpowiedź
User
Lybra
Meta to zło.
1 0
odpowiedź