SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe piony w Polskim Radiu

Włodzimierz Strzemiński został szefem Dyrekcji Programowej, a Anna Michalska Dyrekcji Korporacyjnej w Polskim Radiu.

Obie jednostki są nowe - zostały utworzone w ramach restrukturyzacji Polskiego Radia. Ma ona uprościć strukturę organizacyjną, w tym m.in. zlikwidować zespoły producenckie i przywrócić dziennikarzy bezpośrednio do anten.

Częścią restrukturyzacji są też zwolnienia grupowe, w ramach których z radia ma odejść blisko 300 osób. Jak informował wcześniej rzecznik Polskiego Radia Tadeusz Fredro-Boniecki 230 osób zgodziło się odejść za porozumieniem stron. Negocjacje związków zawodowych z zarządem dotyczące pozostałych osób jeszcze trwają - do końca tygodnia prawdopodobnie zarząd radia przedstawi związkowcom ostateczną odpowiedź dotyczącą listy zakwalifikowanych do zwolnienia.

Fredro-Boniecki powiedział, że pierwsze wypowiedzenia zostaną wręczane najwcześniej po świętach Wielkiej Nocy.

Nowy szef pionu programowego - Włodzimierz Strzemiński pracował już w Polskim Radiu w latach 1992-95 m.in. na stanowisku z-cy dyrektora Biura Programowego. Ostatnio pełnił funkcje dyrektora Biura Kadr Szkoleń i Spraw Socjalnych w  TVP, skąd zwolnił go tuż po objęciu swojego stanowiska p.o. prezesa telewizji Andrzej Urbański.

Michalska od ubiegłego roku była dyrektorem Biura Zarządu Polskiego Radia, wcześniej pracowała jako dziennikarz w Polskiej Agencji Prasowej i "Tygodniku Solidarność".

Zastępcą Michalskiej został Krzysztof Klimaszewski, który od 1998 r. był dyrektorem Biura Ekonomicznego w Polskim Radiu. Szefową Biura Ekonomicznego została zaś Halina Adamczyk wcześniej dyrektor Biura Finansów i Księgowości.

Stanisława Bukowski został zaś powołany w środę na stanowisko dyrektora Radiowej Agencji Nagrań i Koncertów PR SA.

Zarząd Polskiego Radia powołał też w środę nowych korespondentów zagranicznych. Od 1 września 2007 r. korespondentem w Londynie będzie Marek Wałkuski, dotychczasowy korespondent w Waszyngtonie; gdzie placówkę obejmie od września Jacek Karnowski (do czasu wyjazdu Karnowski będzie zastępcą dyrektora IAR). Nowym korespondentem w Mińsku będzie zaś Marcin Śmiałowski, który zastąpi tam Włodzimierza Paca.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe piony w Polskim Radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl