SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe twarze TV4

Uformowany został zespół redakcyjno-dziennikarski TV4

Na antenie TV4 już od maja pojawią się w roli prowadzących nowi dziennikarze: Hanna Smoktunowicz, Agnieszka Iwańska i Andrzej Szajewski. Do zespołu redakcji programowej dołączyła Aneta Walkiewicz oraz Iwona Piotrowska. Reżyserem czuwającym nad zmianą stałych produkcji TV4 jest Sebastian Gonciarz.

Hanna Smoktunowicz wzmocniła zespół Dziennika TV 4 jako wydawca i prezenterka. Od debiutu w 1992 r. związana z TVP1, m.in. prowadzenie i redakcja "Klubu Dobrej Książki", "Teleexpressu" (1993-2001), "Stopklatki", "Twojego Dekalogu". W latach 1996-2002 prowadziła, bądź obsługiwała dziennikarsko liczne festiwale, m.in. Festiwal Piosenki w Sopocie, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Festiwal CAMERIMAGE oraz Festiwal Filmowy w Cannes. Autorka kilkudziesięciu wywiadów telewizyjnych z gwiazdami muzyki i filmu. W 1997 r. uhonorowana Wiktorem w kategorii "Prezenter Roku". Absolwentka Wydziału Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ma 33 lata.

Agnieszka Iwańska dołączyła do zespołu redakcji programowej. Od maja poprowadzi program kulturalny TV4 "Sztukateria". Dziennikarka i prezenterka telewizyjna i radiowa. W latach 1999-2002 była redaktorem prowadzącym i prezenterką popularnej "Jazdy Kulturalnej" w TVP 2, wcześniej - redaktor muzyczny w Telewizji Polsat oraz prezenter, autor i felietonista "Muzycznego Budzika" i "Na Gapę" w Canal+. Współpracowała z Radiostacją jako prezenter muzyczny, prowadziła również autorskie programy w radiu RMF FM i Radiu WAWa. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ma 28 lat

Andrzej Szajewski wraz z Agnieszką Iwańską będzie prowadził i współtworzył program "Sztukateria". Poprzednio, od 1994 do 2003 r., związany z Radiostacją, w której m.in. prowadził codzienną audycję poranną oraz tworzył cykliczne programy rozrywkowe i interaktywne. Współpracował też jako DJ z lokalnymi rozgłośniami oraz jako reporter m.in. z RMF FM, Radiem Zet i siecią Super FM. Od 1993 r. współpracował ze stacjami telewizyjnymi, takimi jak Polsat, TVP, MTV, TVN, prowadząc, przygotowując bądź produkując programy muzyczne i interaktywne. Ma na swoim koncie szereg publikacji w pismach komputerowych. Absolwent Wydziału Socjologii i Dziennikarstwa Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych. Ma 23 lata.

Stanowisko szefa redakcji programowej TV4 objęła Aneta Walkiewicz, autorka reportaży i współorganizatorka akcji charytatywnych Fundacji Polsat "Podaruj Dzieciom Słońce", wcześniej koordynator artystyczny obu edycji "Idola", redaktor teleturnieju "Chciwość czyli Żądza Pieniądza", współtwórca programu dla dzieci i rodziców "Sekrety Rodzinne". Ma na swoim koncie realizację wielu telewizyjnych imprez artystycznych. Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. Ma 34 lata

Iwona Piotrowska została współpracownikiem redakcji programowej. Dziennikarka telewizyjna, realizatorka wielu imprez artystycznych, na stałe związana z Fundacją Polsat jako autorka reportaży i współorganizatorka akcji "Podaruj Dzieciom Słońce". Współpracowała z Telewizją Polsat - jako redaktor "Informacji", programów "Chciwość czyli Żądza Pieniądza" i "Sekrety rodzinne" - oraz TVP1 gdzie redagowała program "Jeśli nie Oxford to co?" oraz współredagowała m.in."Ciuchcię", "Gwiazdy świecą nocą" i "Jak znaki na niebie". Absolwentka Szkoły Głównej Planowania i Statystyki oraz Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Ma 42 lata.

Sebastian Gonciarz sprawuje opiekę artystyczną nad odnowieniem programów TV4. Od 1998 związany z Teatrem ROMA. Wpółreżyser musicali "Crazy For You", "Miss Saigon", "Grease" oraz wielkiego projektu na 5-lecie musicalowej ROMY "Musicale, ach te musicale". Reżyserował widowisko "Miss Europe" 2002 dla Telewizji Polsat, a w 2001 był autorem choreografii i współreżyserem koncertu "Miss Polonia" dla TV Polonia. W latach 1995-98 przebywał w Niemczech gdzie zajmował się choreografią i reżyserią programów o tematyce kulturalnej, m.in. dla telewizji SAT1. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Ma 31 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowe twarze TV4

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl