SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowi naczelni w wydawnictwie Vogel

Miesięczniki 'Chip Komputer Test' i 'Enter' mają nowych redaktorów naczelnych.

Stanowisko redaktora naczelnego miesięcznika „Chip Komputer Test” objęła  Joanna Beata Winkler (42). Przez 4 lata prowadziła ona redakcję „Enter Special”.

Od czerwca br. roku zespół grupy Enter został wzmocniony przez Krzysztofa Burmajstra (34), który objął funkcję redaktora naczelnego. Do tej pory pracował między innymi w Axel Springer Verlag oraz odpowiadał za relaunch czasopisma „Motor” wydawnictwa Bauer. Ostatnio Burmajster był redaktorem naczelnym magazynu „Maxi Tuning” wydawanego przez Motor-Presse.

Nasze kompetencje i przewodnia rola opiniotwórcza w segmencie ITC nie podlegają dyskusji. Cały czas jednak musimy patrzeć w przyszłość i już teraz przewidywać zmieniające się zachowania i preferencje naszych czytelników, reagując na nie w odpowiednim czasie. Rozwijając nasze tytuły, zawsze stawiamy na interesujące i bieżące treści, a nie na niezwiązane z główną tematyką dodatki. Sądzę więc, że nowe osoby na stanowiskach redaktorów naczelnych przyczynią się do jeszcze prężniejszego rozwoju naszych pism” – powiedział Andreas Möller, prezes zarządu Vogel Burda Communiactions.

Jak podano w komunikacie 'ze względu na rozbieżności poglądów' z wydawnictwem rozstaje się Ewa Dziekańska (37), dotychczasowy dyrektor wydawniczy grupy Chip.

W kwietniu 2006 roku zakończyła się rozpoczęta w 2003 r. fuzja wydawnictw Vogel Burda Communications i Lupus, kiedy to Vogel Burda GmbH, właściciel Vogel Burda Communications Polska, przejął 100% udziałów w wydawnictwie Lupus. Po zintegrowaniu spółek VBC i Lupus powstało wydawnictwo, które zajmuje pozycję lidera na polskim rynku prasy IT. Nowo powstała grupa wydawnicza dysponuje bogatym portfolio tytułów („CHIP”, „ENTER”, „CRN – Computer Reseller News Polska”, „CHIP Komputer Test”, „CHIP FOTO-VIDEO digital”) skierowanych do szerokiego grona odbiorców – od specjalistycznej prasy IT, poprzez pisma przeznaczone dla użytkowników komputerów, aż po tytuły dla miłośników fotografii cyfrowej i nowych technologii.

Wydawnictwo Vogel Burda Communications jest częścią koncernu wydawniczego Vogel Burda Holding, utworzonego latem 2000 roku przez Vogel Medien Gruppe i Hubert Burda Media. Poza Polską VBH działa na rynku wydawniczym m.in. w Austrii, Czechach, Chinach, Niemczech, Grecji, Indiach, Indonezji, Rosji, Rumunii, Singapurze, Szwajcarii, Turcji, we Włoszech oraz na Węgrzech i Ukrainie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowi naczelni w wydawnictwie Vogel

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl