SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowoczesne Polskie Radio

Nowoczesna technologia wdrożona w Polskim Radiu

ATEN International Co. Ltd., projektant, producent oraz dystrybutor zaawansowanych rozwiązań przełączeniowych dla branży informatycznej, poinformował o wdrożeniu Extendera KVM CE220 (Klawiatura, Video, Mysz) oraz Rozgałęziaczy Video VS-92A oraz VS-94A w siedzibie głównej Polskiego Radia w Warszawie. Dzięki wykorzystaniu urządzeń ATEN, najbardziej zaawansowane i powodujące największy hałas komputery w radiu zostały umieszczone w kilku osobnych pomieszczeniach, poza studiem nagrań. Na biurkach pozostały wyłącznie konsole KVM. Praca realizatorów dźwięku, dziennikarzy i zespołu technicznego ma obecnie stać się o wiele bardziej efektywna i komfortowa. Mogą oni tworzyć program radiowy i mieć pełen dostęp do aplikacji bez żadnych przeszkód.

Specjaliści IT w Polskim Radiu stawali przed wieloma wyzwaniami, związanymi przede wszystkim z jakością sygnału radiowego. Obecnie programy radiowe produkowane są przy pomocy komputerów, a technologie IT będą jeszcze szerzej wykorzystywane podczas edycji i przygotowania ścieżek dźwiękowych w najbliższej przyszłości. "Produkcja i emisja sygnału radiowego to skomplikowany proces" powiedział Mariusz Kotapka, szef departamentu technicznego Polskiego Radia. "Bardzo istotna jest całkowita cisza w pokojach redaktorów i studiach nagrań. Niestety komputery wytwarzają spory hałas." Niespodziewany hałas może zakłócić pracę realizatorów dźwięku i dziennikarzy. Pracownicy radia szukali rozwiązania, które umożliwiłoby korzystanie z komputerów PC w studiu i jednocześnie zagwarantowało całkowitą ciszę. Menedżerowie IT Polskiego Radia wybrali rozwiązania KVM, dzięki którym na biurkach pozostały jedynie monitory, klawiatury i myszki - umożliwiające bezproblemową pracę i redukcję hałasu. Departament techniczny Polskiego Radia przetestował szereg różnych rozwiązań, ostatecznie wybrał jako najlepsze Extendery CE220 firmy ATEN. Obecnie w siedzibie głównej radia działa 46 zestawów CE220, przełączających komputery PC różnej generacji (DELL, OPTIMUS, IBM, itp.) z konsolami. Extendery KVM firmy ATEN umożliwiają nadawanie programu bez żadnych problemów, ponieważ wszystkie komputery znajdują się w osobnych pomieszczeniach. Na biurkach w studiu znajdują się jedynie terminale KVM. Dziennikarze mogą korzystać ze wszystkich aplikacji zainstalowanych na komputerach znajdujących się w innych częściach budynku. Zapewnia to komfortowe środowisko pracy, szczególnie istotne w tak dużych instytucjach, jak radio, gdzie większość audycji nadawana jest na żywo.

Departament techniczny Polskiego Radia może obecnie o wiele efektywniej pracować. Umieszczenie komputerów w bezpiecznych, osobnych pomieszczeniach uprościło administrację i utrzymanie. Usterki mogą być naprawiane z jednego miejsca, bez konieczności przerywania programu. W radiu jest również osobne pomieszczenie z komputerami, które mogą zacząć pracę w razie potrzeby i zapewnić kontynuację nadawania programu.

Specjaliści IT w Polskim Radiu zainstalowali również Rozgałęziacze Video ATEN (VS-92A, VS-94A), które umożliwiają wyświetlanie informacji na trzech monitorach w studiu. Pracownicy studia mogą wreszcie lepiej i bardziej efektywnie kontrolować sygnał radiowy, ponieważ ten sam obraz jest edytowany na wszystkich monitorach jednocześnie. "Redaktorzy w studiu mogą wygodnie pracować dzięki wdrożeniu Extenderów ATEN CE220 oraz Rozgałęziaczy Video. Mają ciche środowisko pracy oraz więcej wolnego miejsca na biurkach." powiedział Mariusz Kotapka "Zebraliśmy wszystkie komputery PC w kilku osobnych miejscach, a obsługa teczniczna Polskiego Radia może kontrolować komputery dzięki lokalnym przełącznikom o wiele bardziej efektywnie niż kiedykolwiek wcześniej."

Polskie Radio powstało w 1925 roku i jest najstarszą stacją radiową w Polsce. Obecnie Polskie Radio emituje szereg ogólnopolskich programów: Program 1, Program 2, Trójka, Radio BIS, Radio Parlament oraz Radio Polonia dla obcokrajowców. Jest największą i najbardziej popularną stacją radiową w Polsce. Polskie Radio nadaje całą dobę, każdego dnia. Poszczególne programy nadają różnorodne audycje (polityczne, muzyczne, publicystyczne, informacyjne, itp.), przeznaczone dla różnych słuchaczy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowoczesne Polskie Radio

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl