SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowości w letniej ramówce Dwójki: "Letni Festiwal Muzyczny", "Moja Opera" i "Chopin na wakacjach"

Od 17 czerwca br. Program 2 Polskiego Radia zmienił ramówkę na wakacyjną - w codziennym "Letnim Festiwalu Muzycznym" pojawią się transmisje koncertów z całego świata, wróci cykl "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato‘39" i pojawią się nowe audycje: "Chopin na wakacjach", "Moja Opera" i "Koncerty z enigmą".

Article

Pisaliśmy o tym, że w letniej, wakacyjnej ramówce Polskiego Radia pojawią się zmiany, a przez kolejne 2-3 miesiące będzie można usłyszeć „lżejsze” programy, które mają być dostosowane do urlopowego okresu. Na wszystkich antenach będzie można usłyszeć więcej programów muzycznych i rozrywkowych. Najpierw odświeżone zostaną układy ramowe w Programie 2 (od 17 czerwca br.) i w Programie 1 (od 21 czerwca), gdzie pojawi się więcej audycji o charakterze rozrywkowym i kulturalnym, będzie też więcej muzyki.

Od poniedziałku do niedzieli na antenie pojawi się pasmo „Letnie Festiwale Muzyczne” (emisja od poniedziałku do niedzieli; godz. 19.00-23.00; w niedzielę do 22.00. Znajdą się w nim koncerty wybrane z ofert programowych letnich festiwali muzycznych w Polsce i na świecie.

Z kolei w wyjazdowym cyklu „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39” w każdą sobotę (od 29 czerwca) w godzinach 15.00-17.00 emitowana będą audycje plenerowe z polskich miast (m.in. Zakopanego, Torunia, Pucka, Augustowa i innych miejsc w Polsce) i poprzedzą je plenerowe koncerty, konkursy.

Nowości "Moja Opera" i "Chopin na wakacjach"

Nową propozycją w ramówce będzie „Moja Opera” Jacka Hawryluka, która pojawi się w ramówce w niedziele w godzinach 17.00-18.00.

- Nie chcemy rezygnować latem z pięknego śpiewu i prawdziwych muzycznych przebojów, które wśród melomanów rozpalają tak wiele emocji. Poprosiliśmy zatem by w czasie wakacji naszymi przewodnikami po świecie opery były osoby na co dzień z nią związane - śpiewacy, dyrygenci, reżyserzy, krytycy i specjaliści tematu. Zaproponowaliśmy, by to oni – z ponad 400-letniej historii gatunku - wybrali swój ulubiony tytuł w jednym, najdoskonalszym nagraniu, którym we fragmentach chcieliby się podzielić ze słuchaczami Dwójki - komentuje Jacek Hawryluk, wicedyrektor Dwójki i gospodarz cyklu.

W programie wśród gości pojawią się m.in. Olga Pasiecznik, Aleksandra Kurzak, Piotr Beczała, Tomasz Konieczny, Piotr Kamiński, Maciej Prus, Mariusz Treliński.

W niedziele, w godzinach 15.00-17.00 pojawi się „Chopin na wakacjach”, który zastąpi audycję „Chopin Osobisty”. Punktem wyjścia będą utwory związane z podróżami i pobytem Chopina na wakacjach. Autorami cyklu będą Róża Światczyńska i Andrzej Sułek.

Kolejną propozycją będą „Koncerty z enigmą” – program z nagrodami, emitowany od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-15.00, który poprzedzi „Płytę na lato” (od godz. 14.30). Słuchacze będą mogli odgadnąć bohatera płyty lub koncertu, kompozytora, wykonawcę, postać związaną z tytułem przedstawianego utworu, bądź historią jego powstania. Słuchacze otrzymają trzy podpowiedzi, a zwycięzca otrzyma płytę.   

Na antenę powrócą również cykle: „Molo Melomana” (od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-13.00) i „Letnie Noce” (od poniedziałku do czwartku po godz. 23.00) oraz „Czasem słońce, czasem jazz” (poniedziałek-piątek, godz. 18.00-19.00).

W okresie od marca do maja 2019 roku Dwójka zanotowała 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności, to taki sam wynik w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowości w letniej ramówce Dwójki: "Letni Festiwal Muzyczny", "Moja Opera" i "Chopin na wakacjach"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Martyna
Słuchalność oszałamiająca. Podobnie tytuły audycji. po prostu strzał w dziesiatke, Podobnie jak audycja" po herbacie" co w Warszawie znaczy dokładnie to, co w Krakowie : po ptokach.....Beznadzieja!
1 0
odpowiedź
User
few
A ja sądzę,że Dwójka to najlepsza stacja radiowa.Ciekawe audycje i znakomite osobowości radiowe to jej największy atut.Nie schlebia tanim gustom,nie ma reklam rozpraszajacych słuchacza,pełni bardzo istotną rolę edukacyjną,nie jest niewolnikiem wytwórni plytowych.Tylko,że Polak woli to co już zna i co jest w bardzo złym guście.Słuchacze Dwójki to ludzie wymagający i dzięki temu między innymi ta antena ciągle trzyma solidny poziom.
0 0
odpowiedź