SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowości w nocnym programie Polsatu

Aquaz w nocy, ale na Javie

W popularnym programie interaktywnym Aquaz, emitowanym przez telewizję Polsat w godzinach wieczornych, pojawiła się możliwość pobierania gier Java. Widzowie mogą zobaczyć na ekranach swoich telewizorów jak takie gry wyglądają i działają, a jeśli któraś się im spodoba, mają możliwość ściągnąć je sobie na komórkę, wysyłając SMS-a na podany numer. Gry Java dostarcza firma Phonesat, znana z innych tego typu przedsięwzięć. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Aquaz zdobył sobie ogromną popularność jako jeden z nielicznych programów interaktywnych emitowanych w polskiej telewizji. Widzowie mają możliwość czynnego uczestniczenia w nim a nawet kreacji poszczególnych odcinków, poprzez komunikację z prowadzącymi program oraz między sobą. Do komunikacji tej wykorzystują wiadomości tekstowe SMS oraz Internet. W trakcie emisji "na żywo", wszyscy mogą śledzić czat jaki się wyświetla na ekranach telewizorów, na dolnej belce oraz w telegazecie na odpowiedniej stronie. Mogą również brać w tym czacie udział oraz korzystać z wielu innych atrakcji, przygotowanych przez prowadzących i producentów programu. Jedną z takich atrakcji jest niewątpliwie możliwość pobrania gry Java na swój telefon komórkowy.

Zanim telewidz zdecyduje się na ściągnięcie jakiejś gry, ma okazję zapoznać się z zasadami jej działania a także zobaczyć swojego rodzaju "demo", czyli innego gracza w akcji. Wszystko to pokazywane jest na ekranach telewizorów. Dzięki temu użytkownik nie kupuje przysłowiowego kota w worku. Wybór gier jest imponujący. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Telewidzowie posiadający telefony komórkowe, mają do wyboru takie gry, jak: Warcaby, Saper, Rack`em up, Pasjans, Four Downhill, City Knights, Bring`em back, Space Invasion, Skrzynie, Oil Rig, Cave2, Bones - pierwsza przygoda, Beat The Dealer oraz wiele różnych wersji Strip Pokera. Oczywiście przewidywane są ciągłe aktualizacje i dodawanie nowych gier, nie ma zatem wątpliwości, iż ta oferta się poszerzy. Warto dodać również, że wszystkie gry Java posiadają swoje opisy i zdjęcia pokazujące ich grafikę, na internetowej stronie programu Aquaz.

Ściągnięcie wybranej gry jest już niezwykle proste. Wystarczy wysłać SMS-a na numer 7916, o treści odpowiadającej modelowi aparatu a gra zostanie przysłana na komórkę wiadomością zwrotną. Popularni prezenterzy Aquaz, czyli Królik oraz Paweł, także udzielają wskazówek w jaki sposób korzystać z gier, jak można je pobrać oraz jaki jest ich indywidualny gust. Wydaje się, że pojawienie się gier Java w ofercie Aquaz to doskonały pomysł i wyjście naprzeciw oczekiwaniom coraz liczniejszego grona posiadaczy telefonów komórkowym.

"Gry Java, obok logotypów i dzwonków, są najbardziej popularnymi i pożądanymi aplikacjami dla aparatów komórkowych. Użytkownicy oczekują coraz to nowych tytułów i dopytują się, kiedy będą mogli je pobrać. Ciekawa i wciągająca idea oraz dobra grafika, oto przyczyna popularności takich gier" - uważa Anna Maria Leśniak, prezes Phonesat. Nic zatem dziwnego, że gry Java pojawiły się również w telewizji, w programie interaktywnym.

Styl programu Aquaz stał się swoistym wyznacznikiem mody dla wielu jego młodych fanów. Popularność gier Java jest największa również wśród nastolatków i studentów. Można odnieść wrażenie, że autorzy interaktywnego programu postanowili "iść za ciosem" i uaktrakcyjnić Aquaz nie tylko informacjami o nowinkach technicznych, ale także "mobilną rozrywką", którą to nazwą zaczyna się powszechnie określać gry na telefony GSM. Czy ten pomysł się sprawdzi? Czas pokaże, ale wiele przesłanek wskazuje na to, iż tak właśnie będzie. A wszystkim pasjonatom gier na komórkach nie pozostaje nic innego, jak tylko nastawić swój telewizor na Polsat i późną nocą śledzić w Aquazie nowe obJAVIenia.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowości w nocnym programie Polsatu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl