SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy atak scam nabiera użytkowników Facebooka

Kto usunął cię z listy znajomych na Facebooku? Nowy atak scam nabrał już ponad 165 tys. osób na portalu społecznościowym.

Nowy atak scam nabiera użytkowników Facebooka

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, ostrzega użytkowników Facebooka, by uważali na krążące obecnie w sieci społecznościowej zaproszenia od fałszywych wydarzeń. Spammerzy zaprosili miliony użytkowników Facebooka do wzięcia udziału w fikcyjnym evencie, który ma na celu generowanie zysku oszustom z ankiet online.

Event o nazwie "Kto usunął cię z listy znajomych?" (ang. "Who blocked you from his friend list?") nabrał już ponad 165 tys. użytkowników, a w kolejce czeka aż 10,3 miliona członków Facebooka, którzy jeszcze nie zdecydowali, czy wziąć w nim udział.


Scammerzy osadzili instrukcje w sekcji "więcej informacji" (ang. "more info") podsumowania eventu, która prowadzi użytkowników Facebooka do witryn z ankietami online, zaprojektowanych w celu generowania przychodu oszustom. W niektórych przypadkach użytkownicy są też pytani o numer telefonu komórkowego, który później jest dodawany do kosztownej usługi premium.

"Tego typu eventy spam wraz z linkami do ankiet online są obecnie jedną z najbardziej dokuczliwych rzeczy na Facebooku, dotykając miliony użytkowników każdego dnia. Byłoby świetnie, gdyby Facebook przyjął bardziej proaktywną postawę w zwalczaniu tego typu scamu, ponieważ na chwilę obecną cyberprzestępcy mają bardzo łatwe zadanie, zapełniając swoje portfele za pośrednictwem tego typu eventów" - powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos.

Sophos radzi użytkownikom Facebooka, żeby nie akceptowali zaproszeń od podejrzanych wydarzeń i zawsze pomyśleli dwa razy przed kliknięciem w jakikolwiek odnośnik otrzymany za pośrednictwem sieci społecznościowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy atak scam nabiera użytkowników Facebooka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl