SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy bardzo groźny wirus w internecie

Nowy robak nazywa się "Swen"

Firmy antywirusowe wydały w czwartek ostrzeżenie przed nowym wirusem o nazwie Swen lub Gibe, rozsyłanym w poczcie elektronicznej. Robak podaje się za ochronny pakiet oprogramowania Microsoftu, w rzeczywistości zaś próbuje zablokować działanie programów antywirusowych, które działają na zarażonym komputerze. (więcej poniżej)

Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

      

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Jak podaje Network Associates, wirus Swen/Gibe próbuje wykorzystać znaną już od dwóch lat dziure w Internet Explorerze i zaatakować komputery, które nie mają jeszcze zainstalowanej łaty. Niebezpieczny program przychodzi jako załącznik do poczty, udając ze zawiera łatę do programów Internet Explorer, Outlook i Outlook Express, a po uruchomieniu rozsyła się samoczynnie na adresy znajdujące się na zainfekowanym komputerze.

Wirus może także rozprzestrzeniać się za pośrednictwem internetowych chat-roomów, popularnej sieci P2P Kazaa, oraz udostępniania zasobów w lokalnych sieciach komputerowych. Jak podaje firma Symantec, po zarażeniu komputera wirus łączy się ze stroną internetową, która kontynuuje proces infekcji. Jak podała firma, do czwartkowego popołudnia zanotowano około 760 tys. przypadków wykrycia tego wirusa. W opinii

Network Associates robak stanowi niskie zagrożenie dla korporacyjnych sieci komputerowych i średnie dla domowych użytkowników. Prawie wszyscy producenci oprogramowania antywirusowego oferują uaktualnienia swoich programów, dzięki czemu wykrywają i usuwają one nowego robaka.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy bardzo groźny wirus w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl