SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy "ciało" przy Polskich Badaniach Czytelnictwa

1 grudnia rozpoczął działalność zespół metodologiczny przy spółce Polskie Badania Czytelnictwa. W skład zespołu weszło 3 ekspertów, którzy zostali wyłonieni w drodze konkursu ofert zorganizowanego i przeprowadzonego przez Zarząd i Radę Nadzorczą PBC.

Zespół składa się z następujących osób:
 • dr Bogdan K. Cichomski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego - wieloletni współpracownik PBC. Dr Cichomski w swej pracy naukowej koncentruje się m.in. na problemach metodologii badań sondażowych;
 • dr Jacek Haman - adiunkt w Zakładzie Statystyki, Demografii i Socjologii Matematycznej UW; specjalista z zakresu statystyki, analizy i interpretacji danych. Autor książki "Demokracja, decyzje, wybory" (W-wa 2003)
 • Sławomir Nowotny - wykładowca na Wydziale Socjologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej; współzałożyciel i b. prezes firmy Demoskop, b. prezes Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku (OFBOR); członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy (polski oddział International Advertising Association).

  Do zadań ekspertów należeć będzie m.in. bieżąca analiza i rozstrzyganie wniosków wydawców dotyczących metodologii realizowanego obecnie przez PBC badania czytelnictwa, wypracowanie wspólnie z wydawcami i innymi odbiorcami badań - w oparciu o najlepsze światowe wzorce - koncepcji modernizacji badań czytelnictwa, opracowanie formuły i założeń części metodologicznej przetargu na realizację badań od roku 2005.

  Zespół metodologiczny będzie też uczestniczył w pracach mających na celu przekształcenie PBC w niezależny instytut. Wstępna koncepcja takiego instytutu ma zostać przedstawiona Związkowi Kontroli Dystrybucji Prasy w pierwszej połowie przyszłego roku.
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Nowy "ciało" przy Polskich Badaniach Czytelnictwa

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl