SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy dyrektor generalny AXN

Stephen White zastępuje Toma Davidsona na stanowisku Dyrektora Generalnego AXN.

Przedstawiciele AXN, telewizji akcji należącej do koncernu Sony Pictures Television International (SPTI), ogłosili, że stanowisko Dyrektora Generalnego w Europie Środkowej obejmie Stephen White, który będzie sprawował swoje obowiązki w Budapeszcie. White zastąpi na tym stanowisku Toma Davidsona, który otrzymał awans na wiceprezesa ds. międzynarodowych sieci telewizyjnych w Europie w koncernie SPTI. 

White będzie odpowiedzialny za zarządzanie ofertą programową AXN, sprzedaż, marketing oraz sprawy techniczne. Zakres jego obowiązków obejmuje także rozwój kanału na sześciu kluczowych rynkach w Polsce, Czechach Rumunii, Bułgarii, na Słowacji i na Węgrzech, oraz określanie nowych możliwości rozwoju koncernu SPTI w tym regionie. White będzie nadzorować  produkcję środkowoeuropejskiej edycji popularnego programu The Amazing Race, który wkrótce zostanie zrealizowany przez stację AXN.

Przed rozpoczęciem pracy w AXN, Stephen White pracował w Sydney, gdzie pełnił obowiązki dyrektora zarządzającego telewizji kablowej TV1, której udziałowcem jest koncern SPTI.  Na stanowisku dyrektora zarządzającego telewizji kablowej TV1 White oraz podlegający mu zespół sprawili, że stacja TV1 stała się największym australijskim płatnym kanałem telewizyjnym.  W latach 1996 – 1998 White pracował na stanowisku dyrektora finansowego spółki Woodslane Pty Limited, największego importera i dystrybutora książek komputerowych w Australii.  W latach 1989 - 1996 White był zatrudniony w firmie audytorskiej PriceWaterhouseCoopers w Sydney i w Londynie. Jego zakres obowiązków obejmował realizację projektów związanych  z prywatyzacją spółek telekomunikacyjnych w Europie Środkowej.

Oferta programowa AXN  jest oparta na najbardziej popularnych gatunkach – filmach i serialach akcji, programach lifestylowych i przygodowych typu reality w polskiej wersji językowej.  W ramówce AXN znajdują się także niezwykle popularne amerykańskie i europejskie seriale, m.in. Lost: Zagubieni, CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku i pozostałe produkcje z tej serii, Star Trek: Enterprise, Medicopter, wielki przebój telewizyjny z wytwórni  Sony Pictures Television International The Shield: Świat glin, bijące rekordy popularności programy The Amazing Race i Robinsonowie oraz Rajdowy styl, program poświęcony rajdom samochodowym, który został wyprodukowany dla kanału AXN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy dyrektor generalny AXN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl