SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy dział OEM w Microsoft

W polskim oddziale Microsoft powstał nowy dział odpowiedzialny za współpracę z firmami partnerskimi OEM (Original Equipment Manufacturer) oraz sprzedaż oprogramowania za ich pośrednictwem.

Głównym zadaniem nowej jednostki jest wsparcie kanału partnerskiego oraz integracja działań adresowanych do partnerów OEM. Dyrektorem działu został Krzysztof Florczak, który od marca 2004 roku kierował pracą grupy biznesowej Windows Client w polskim oddziale Microsoft. Przed przejściem do Microsoft Krzysztof Florczak pełnił funkcję dyrektora generalnego w firmie dystrybucyjnej California Computer.

Oprogramowanie w wersji OEM przeznaczone jest do preinstalacji na nowych komputerach przez producentów sprzętu komputerowego. Dział OEM jest odpowiedzialny za współpracę z Autoryzowanymi Dystrybutorami OEM, dużymi lokalnymi producentami Direct OEM oraz pozostałymi polskimi producentami komputerów.

„Dział OEM został stworzony poprzez integrację działu Direct OEM oraz jednostki odpowiedzialnej za kanał System Builder’ów. Team OEM składa się z wysokiej klasy specjalistów, których doświadczenie związane jest ściśle z tzw. kanałem sprzedaży IT. Osobiście, od 14 lat zajmuję się współpracą pomiędzy partnerami odpowiedzialnymi za tworzenie oprogramowania i produkcję sprzętu. Zapewne wiele osób kojarzy mnie z czasów trwającej 12 lat pracy dla firmy California Computer. Kierując działem OEM, przy wsparciu doświadczonego zespołu, będę mógł w sposób praktyczny pomagać naszym partnerom w efektywnych działaniach na rynku OEM. Obecnie prowadzimy prace nad atrakcyjną, jak sądzę, ofertą dla naszych partnerów, o której poinformujemy już wkrótce. Naszym najważniejszym celem jest zbudowanie dobrych relacji z partnerami oraz udzielanie im efektywnego wsparcia” – powiedział Krzysztof Florczak, dyrektor działu OEM w polskim oddziale Microsoft.

Krzysztof Florczak objął stanowisko dyrektora działu OEM 1 lipca 2006 roku. Do czasu powołania nowej osoby na stanowisko Windows Client Business Group Lead będzie również pełnił dotychczasowe obowiązki szefa działu Windows Client.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nowy dział OEM w Microsoft

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl